شیخ طادی: سینمای ایران بر پایه امید و اخلاق و آگاهی است

پرویز شیخ طادی در مراسم افتتاحیه چهل و دومین جشنواره فیلم فجر گفت: امسال برای اهالی سینما شرایط مناسب‌تری برای تماشای فیلم فراهم شده و از این موضوع تشکر می‌کنم.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛  در آیین افتتاحیه چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر که در تالار وحدت برگزار می شد، بزرگداشت پرویز شیخ طادی کارگردان پیشکسوت سینما که با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی و مجتبی امینی برگبزرگداشت پرویز شیخ‌طادی کارگردان سینما برگزار شد.

پرویز شیخ طادی با ابراز خرسندی از دیدار با هنرمندان پیشکسوت و جوان حاضر در سالن گفت: شنیدم امسال برای اهالی سینما شرایط مناسب‌تری برای تماشای فیلم فراهم شده و از این موضوع تشکر می‌کنم. من امشب یک کراوات به عنوان هدیه برای آقای اسماعیلی آورده‌ام، کارمندان اول انقلاب همه کراوات می‌زدند، مد بود و مرسوم.

وی ادامه داد: عده‌ای آمدند که الان جای دیگر هستند، به خارج رفته‌اند و آمدند و شروع کردند به قیچی کردن این کراوات‌ها؛ خساراتیبابتآن وارد کردند، به همه می‌گفتند غرب زده هستید، می‌گفتند این افراد نمی‌تواند در تشکیلات ما باشند. همان عده‌ای که الان نیستند؛بعدها مسأله ویدیو را علم کردند و همه را می‌گشتند بعدها اما ویدیو آزاد شد و به ارشاد هم رسید بعد نوبت ماهواره شد که آنها راجمع می‌کردند، خسارت وارد می‌کردند.

این هنرمند پیشکسوت افزود: چهره حزب‌اللهی، بچه مسلمان و اخلاق پیغمبری این نیست که بگیریم و ببندیم. این چهره ایران و تمدن هزارساله ایران نیست. از اینکه جشنواره همچنان باشکوه است؛ خوشحالم یک تیم جوان آمده و اینها را به فال نیک می‌گیریم. سینمای ایران بر پایه امید و اخلاق و آگاهی پیش می‌رود.

انتهای پیام/