رئیس سازمان سینمایی:

صدای مستندسازان را شنیدم/ برای بهبود شرایط تلاش می‌کنم

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» نوید روزهای بهتر برای خانواده سینما را داد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی در اختتامیه جشنواره «سینماحقیقت» عنوان کرد: قصد صحبت نداشتم و نمی خواهم سخنرانی کنم. ولی می خواهم بگویم سخنان، مطالب و خواسته های تان را شنیدم. برای حل مشکلات باید راهکار و راهبردهایی تازه طراحی کنیم. من با شما همدردی می‌کنم. دوست داشتم در شرایط بهتری سکان‌دار این مسوولیت می‌شدم. شرایط سخت و پر فراز و نشیب سال گذشته فرصت و امکان پرداختن به بسیاری از دغدغه ها و مطالبه ها و برنامه های اصلی ما نداد و امروز با افقی که پیش رو داریم ظرفیت های بالقوه و تازه ای در حال شکل گیری است.ای کاش به جای بحث‌های اقتصادی امروز به جای به سوژه‌های ناب‌تر و تولیدات مهم تری فکر می کردیم. من در بدترین شرایط اقتصادی و یا شرایط سیاسی سکان‌دار شدم پیامدهای کرونا، تعطیلی سینماها، بیکاری سینماگران و خطر معیشت خانواده سینما اما چون از خانواده سینمای ایران و رنج‌کشیده این حیطه هستم درد شما را می‌فهمم.

وی یادآور شد: من برای بهبود این شرایط تلاش خواهم کرد. جلسات مکرری هم برای بهبود وضعیت داشتم و علیرغم حرف‌های بعضی از عزیزان من فکر می‌کنم افق‌های آینده روشن است. دغدغه من تنها سینمای مستند نیست و تمامی اهالی خانواده سینما را در بر می‌گیرد. با همت و همدلی و با تلاش ها و پیگیری ها به طور قطع، سال ۱۴۰۳ سالی بهتر در زمینه اقتصاد سینما، معیشت و تولید و کسب و کار خواهد بود. اگر در کنار هم قرار بگیریم و برای هدفی مشترک فعالیت کنیم.خزاعی با بیان اینکه سینماگر با امید می تواند دست به خلاقیت بزند تصریح کرد: ما ناامید نبوده و نیستیم، همچنانکه مسیری پر از سنگلاخ را در دو ساله اخیر پشت سر گذاشته و به شرایط هموارتری رسیده ایم در آینده نیز با روحیه و امید مضاعف گام بر خواهیم داشت.وی در پایان سخنانش درگذشت ناصر طهماسب صدای ماندگار دوبله را تسلیت گفت و برای کیانوش عیاری که ساعتی قبل به دلیل سکته بستری شده‌است نیز آرزوی سلامتی کرد.

انتهای پیام/