طرح 20 پلیس راهور تهران بزرگ آغاز شد

39درصد از تصادفات فوتی در شب های پنج شنبه و جمعه روی می دهد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری الگونیوز، معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار الگونیوز اعلام کرد: از هفته دوم مهرماه، 54هزار خودروی متخلف اعمال قانون شده اند.
وی افزود:2990 دستگاه خودرو به خاطر تخلفاتی که داشته اند نیز به پارکینگ ها منتقل شده اند.
سرهنگ مومنی گفت : با توجه به اینکه در 8 ماهه سال جاری در بحث تصادفات شهر تهران چه تصادفات فوتی و چه تصادفات منجر به جرح افزایش داشتیم گروه اندیشه ورزی پلیس راهور تهران بزرگ تشکیل و برنامه ریز هایی در جهت کاهش تصادفات صورت گرفت .
وی افزود : در این خصوص 20 راهکار کوتاه مدت ولی زود بازده را پیش بینی کردیم و چون به 20 راهکار رسیدیم نام این طرح را نیز طرح 20 گذاشتیم . این طرح از هفته گذشته آغاز شد و در دستور کار تمامی روسای مناطق پلیس راهور تهران بزرگ قرار گرفته است و امیدواریم که شاهد کاهش تصادفات شهر تهران باشیم .
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت : علت وقوع تصادفات انسان ، راه و وسیله نقلیه می باشد .مانند اینکه سرنشین به طور ناگهانی درب را باز می کند و همچنین نواقص راه و تابلوها و خطاهای راننده و خرابی وسیله نقلیه از مواردی است که باعث بروز حوادث می گردد .
سرهنگ مومنی افزود : آموزش و فرهنگ سازی راهکار اول و اعمال قانون و اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی راهکار دوم است که برخورد با تخلفاتی که به صورت محسوس و نامحسوس و همچنین از طریق دوربین ها انجام می شود جز این موارد است . بخش سوم به مهندسی ترافیک و اصلاحات هندسی راه باز می گردد که پلیس راهور تهران بزرگ طرح 20 را بر اساس این 3 راهکار برنامه ریزی کرده است.
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت : در بحث برخورد با تخلفات می توان به طرح برخورد با تخلفات شبانه توسط تیم های پلیس راهور تهران بزرگ اشاره داشت که 39 درصد از تصادفات منجر به فوت در شهر تهران دقیقا در دوشب پنج شنبه و جمعه روی داده است . یعنی 39 درصد در دوشب و مابقی این عدد مربوط به پنج شب دیگر است .
وی افزود : با بررسی دقیق تر دریافتیم که 62 درصد از تصادفات پنج شنبه و جمعه بین ساعات 10 شب تا 2 بامداد روی داده است . طرح شبانه را بیشتر در این روزها انجام دادیم و این طرح از هفته دوم مهر ماه آغاز گردید و تا الان حدود 54 هزار خودروی متخلفی که اقدام به سرعت و سبقت غیرمجاز و لایی کشی داشتند در این طرح اعمال قانون شده اند . در این طرح با تخلفاتی که با جان مردم بازی می کند و همچنین مطالبات شهروندان است برخورد می شود .
سرهنگ مومنی بیان داشت : همچنین 2990 دستگاه خودرو در این مدت به خاطر تخلفاتی که داشته اند نیز به پارکینگ ها منتقل شده اند.

انتهای پیام/