طلسم یازده ساله پرسپولیس را مهدی ترابی شکست!

شاید اغلب هواداران پرسپولیس آخرین باری که تیم محبوب‌شان در لیگ قهرمانان آسیا از روی ضربه ایستگاهی به گل رسیدند را به خاطر نیاورند.

به گزارش گروه ورزشی الگونیوز ،تیم فوتبال پرسپولیس در شهر دوشنبه در هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف استقلال این شهر رفت که در نهایت دو تیم به تساوی یک بر یک رضایت دادند.  تک گل پرسپولیس در این بازی را مهدی ترابی روی ضربه ایستگاهی مستقیم به زیبایی هرچه تمام‌تر در دقیقه ۲۹ وارد دروازه رستم یتیموف سنگربان استقلال کرد. اما در نهایت، تک گل پرسپولیس در دقیقه ۷۴ توسط سبای پاسخ داده شد تا این بازی با نتیجه یک بر یک به اتمام برسد و پرسپولیس دو امتیاز حساس را در شهر دوشنبه از دست بدهد.      همانطور که در این بازی دیدیم، گلی که مهدی ترابی به ثمر رساند از روی ضربه ایستگاهی مستقیم بود و در این مطلب قصد داریم به آخرین باری که پرسپولیس توانسته بود در یک مسابقه آسیایی از روی ضربه ایستگاهی به گل برسد بپردازیم.  آخرین بار پرسپولیس در روز ۲۹ فروردین سال ۱۳۹۱ (یعنی دقیقا ۴۲۲۱ روز پیش) در شهر دبی در مصاف با الشباب امارات در هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا توانست با ضربه ایستگاهی مستقیم به گل برسد. در این بازی که با نتیجه ۳ بر ۱ به سود سرخپوشان ایران به پایان رسید، گل دوم پرسپولیس روی ضربه تماشایی مهرداد پولادی (دقیقا از نقطه ای که گل مهدی ترابی زده شد)  در دقیقه ۵۳ وارد دروازه الشباب امارات گردید و گل های اول (دقیقه ۴۳) و سوم (دقیقه ۹۰) نیز به ترتیب توسط ایمون زائد و حسین بادامکی به ثمر رسیدند. 1951379  پرسپولیس در نهایت با انجام این بازی، توانست با کسب ۱۱ امتیاز و به‌عنوان تیم دوم گروه D رقابت‌ها پس از الهلال عربستان به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود نماید‌. این درحالی بود که پرسپولیس با کسب ۷ امتیاز و ۴ امتیاز بالاتر از الهلال در دور‌ رفت مرحله گروهی مقتدرانه در صدر جدول قرار داشت اما باخت به الهلال و تساوی مقابل الغرافه در دور برگشت موجب شد تا پرسپولیس جایگاه صدرنشینی خود را به‌عنوان تیم اول از دست بدهد. پرسپولیس در مرحله بعد یعنی مرحله یک هشتم نهایی به‌عنوان تیم دوم گروه D به مصاف الاتحاد عربستان رفت که با نتیجه ۳ بر ۰ در مقابل این تیم شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.  گفتنی است که آن فصل (فصل یازدهم) به نوعی بدترین فصل تاریخ باشگاه پرسپولیس در لیگ برتر بود و آن‌ها با ایستادن در جایگاه دوازدهم و حذف در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی مقابل استقلال فصل را به بدترین شکل ممکن به اتمام رساندند و تنها موفقیت نسبی آن‌ها همین صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و حذف در مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها بود. 1951380  البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست، اگرچه این فصل جزء بدترین فصولی است که در ذهن هواداران پرسپولیس نقش بسته، اما پرسپولیسی ها لحظات خوش و خاطره انگیزه‌ای نیز از این فصل به یاد دارند.

درحالی که پرسپولیسی ها با باخت به استقلال در دو دربی ۷۲ و ۷۳ فصل را کابوس وار سپری می‌کردند، به یک‌باره در دقیقه ۸۲ دربی ۷۴ با شروع گلزنی ایمون زائد و ثبت هت‌تریک در ۱۰ دقیقه با وجود ۱۰ نفره بودن پرسپولیس مقابل حریف دیرینه خود، ورق برای آن‌ها برگشت و یکی از نوستالژیک‌ترین پیروزی های آن‌ها در تاریخ دربی رقم خورد.  فصلی که البته لحظات خوش دیگری مثل برد پرگل و ۶ گله پرسپولیس مقابل الشباب امارات در ۲ فروردین سال ۱۳۹۱ را نیز به همراه داشت. پرسپولیس در اواسط فصل با حضور مصطفی دنیزلی روی دیگری را از خود نشان می‌داد و اگر از ابتدای فصل دنیزلی روی نیمکت این تیم می‌نشست شاید حتی فصل ۹۱-۹۰ خاطره انگیز ترین فصل تاریخ سرخ ها لقب می‌گرد.

از دیگر خاطرات جنجالی آن فصل پرسپولیسی ها می توان به بازی آن‌ها در دور برگشت و هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در مقابل الغرافه قطر اشاره کرد که در آن بازی الغرافه قطر درحالی که فرهاد مجیدی ستاره بی چون و چرای نیم فصل اول استقلال را در اختیار داشت در مقابل پرسپولیس قرار گرفت. در آن بازی فرهاد مجیدی با دریافت کارت زرد دوم و اخراج در دقیقه ۸۸ بازی پیراهن بازی خود را درآورد و لباس آبی رنگی را که در زیر آن پوشیده بود درمعرض هواداران پرسپولیس قرار داد و در نهایت با نزدیک شدن به جایگاه‌های هواداری با نشان دادن عدد ۴ به طرفداران پرسپولیس از ورزشگاه خارج شد.

انتهای پیام/