عادل فردوسی پور بازنشسته می شود!

بر اساس خبری که به فوتبالی رسیده است مجری و گزارشگر سابق تلویزیون ایران که هنوز هم محبوب فوتبالدوستان ایرانی است به پایان رسمی و قراردادی همکاری‌‌اش با تلویزیون رسید.

به گزارش گروه ورزشی الگونیوز ،بعد از آن که درست ۵ سال پیش و در روز 20 اسفند 1397 و بدون اطلاع قبلی برنامه 90 از کنداکتور شبکه 3 خارج شد هیچ کس تصور نمی‌کرد که این برنامه دیگر روی آنتن نرود.بعد از آن روز، بارها و پس از چند اتفاق و مصاحبه های چندپهلو از سوی برخی مدیران صدا و سیما این امیدواری پیش آمد که عادل فردوسی‌پور با برنامه نود به تلویزیون برگردد اما این اتفاق نیفتاد و فوتبالدوستان ایرانی و همه کسانی که عاشق عادل فردوسی‌پور و برنامه نود بودند، قید بازگشت او و برنامه‌اش به تلویزیون را زدند.در هر حال خبری جالب توجه درباره عادل فردوسی پور بدست فوتبالی رسیده که نشان می دهد عادل فردوسی پور رسما بازنشسته سازمان صدا و سیما شده است. ماجرا از این قرار است که عادل امور مربوط به بازنشسته شدنش از صدا و سیما را از ماهها قبل شروع کرده بود و البته این اقدام او خیلی ربطی به رابطه شکرآب‌شده‌اش با صدا و سیما و مدیران شبکه سه ندارد. او واقعا در حوالی سن بازنشستگی قرار گرفته بود و تنها چند سال با بازنشستگی قانونی فاصله داشت.

 

اولین برنامه نود با اجرای عادل فردوسی پور در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۷۸ روی آنتن رفت. یعنی دقیقا ۲۴ سال و ۷ ماه و ۵ روز پیش. این اتفاق در نیمه دوم دوران ریاست علی لاریجانی در سازمان صدا و سیما رخ داد. در ۱۹ سالگی برنامه نود بود که این برنامه در دوران مدیریت علی فروغی در شبکه سوم، برای همیشه از کنداکتور تلویزیون خارج شد. بعد از این اتفاق عادل حتی از گزارش کردن مسابقات فوتبال در شبکه سه هم کنار گذاشته شد و حتی به او پیشنهاد شد در شبکه ورزش گزارش کند اما خودش قبول نکرد. ارتباط او با تلویزیون تا مدتی پیش صرفا به تولید و پخش برنامه فوتبال ۱۲۰ محدود شده بود. اما او این برنامه را هم به شبکه ورزش تحویل داد چون با او برای تهیه کنندگی این برنامه تمدید قرارداد نشد و از فصل جدید این برنامه که چند ماهی است شروع شده تیم دیگری تولید برنامه را بر عهده گرفته است. در واقع حتی نام برنامه هم عوض نشد و فقط تیم تولید برنامه تغییر کرد. این اتفاق درباره برنامه نود نیفتاد و البته طبیعی هم بود که برنامه نود با فوتبال ۱۲۰ فرق داشت.

انتهای پیام/