عدم توجه به جلو با 42 درصد رکوردار علل تصادفات پایتخت

نیمی از تمرکز راننده درگیر صحبت با تلفن همراه است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری الگونیوز، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار الگونیوز اعلام کرد:
بررسی ها نشان داد 10 درصد از علل تصادفات حرکت با دنده عقب می باشد.
سرهنگ مومنی گفت: با بررسی های علل تصادفات در سال گذشته دریافتیم که 42 درصد علت وقوع حوادث رانندگی عدم توجه به جلو بوده است . این آمار با روزهای عادی فرق دارد .
وی افزود : اگر توصیه می کنیم که برف پاک کن سالم باشد به خاطر این موضوع است که دید راننده بهتر می شود و تصادف بدلیل عدم توجه به جلو روی نمی دهد وراننده می تواند جلوی خود را بهتر ببیند. اگر می گوییم که بخاری خودرو سالم باشد بدلیل این است که بخارات داخل خودرو را برطرف کند تا راننده بتواند اطراف و جلوی خود را با دقت بیشتری ببیند.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت : در همه روزها استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی ممنوع است شما حساب کنید در روزهای بارانی راننده در حین تردد و دید کم از تلفن همراه هم استفاده می کند و چه اتفاقات غم انگیزی را رقم می زند ؟ .
سرهنگ مومنی افزود : راننده ای که از تلفن همراه استفاده می کند نیمی از تمرکز و حواس وی درگیر صحبت است و در این شرایط استفاده از تلفن همراه بر رانندگی و تصادف وی با دیگر خودروها بیشتر می شود.
وی گفت : 25 درصد از علل تصادفات در شهر تهران عدم رعایت حق تقدم عبور در حین رانندگی می باشد و این موضوع بیشتر در تقاطع ها روی می دهد . شاید رانندگان یکدگیر را دیده باشند ولی اگر یک خودرو عاج لاستیک نامناسبی داشته باشد نمی تواند خودروی خود را کنترل کرده و تصادف روی می دهد.


وی افزود : بررسی ها نشان داد 10 درصد از علل تصادفات حرکت با دنده عقب بوده است . در شرایط بارانی می بایست با صبر و حوصله بیشتری رانندگی کنید. مسلما در این زمان شاهد ترافیک بیشتری هستیم رانندگان باید تمرین کنند که با شکیبایی و رعایت قوانین و مقررات رانندگی نمایند . برخی از رانندگان در شرایط بارانی وقتی می بینند که در مقابل آنها ترافیک بوجود آمده اقدام به دنده عقب گرفتن می کنند و همین موضوع علاوه بر تشدید ترافیک باعث تصادف هم می شود.
سرهنگ مومنی گفت : حساب کنید شیشه عقب را بخار گرفته و راننده ای هم که در مسیر خود در حال حرکت است در شرایط بارانی دید وی هم کم شده و با خودرویی که دنده عقب گرفته برخورد می کند .
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت : 8 درصد از تصادفات نیز بدلیل تغییر مسیرهای ناگهانی اتفاق افتاده است . در بزرگراهها و در حین بارندگی خیلی از رانندگان فاصله طولی را رعایت می کنند . اما راننده ای عجله دارد و خود را زرنگ می پندارد و مدام با لایی کشی از خط های مختلف حرکتی را تغییر می دهد و امنیت تردد دیگر رانندگان و خود را به خطر می اندازد و باعث بوجود آمدن حوادث ناگواری در راه لغزنده می شود که توصیه می شود در همه حال رانندگان از عجله و شتاب در رانندگی خودداری نمایند.

انتهای پیام/