فیلمی که فسیل شد

یادداشت /علی اینانلو/فیلم فسیل توانست با 5 میلیون مخاطب به یکی از پربیننده ترین فیلم های سینما تبدیل شود و به مرز رقابت بازدید با اخراجی های 2 قرار بگیرد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ «فسیل» داستان سه دوست با نام‌های اسی (با بازی بهرام افشاری)، سعید (با بازی هادی کاظمی) و صفا (با بازی ایمان صفا) است که در سال‌های پیش از انقلاب گروه موسیقی به نام بلک داگز تاسیس کرده‌اند. در گیر و دار خوانندگی در تلویزیون توسط ساواک دستگیر می شوند.

بهرام افشاری با قدرت توانست نقش خواننده که به عنوان رهبر گروه انتخاب شده است را ایفا کند همچنین به عنوان یکی از نقش های اصلی تأثیر قابل توجهی بر روند فیلم گذاشته است. ایمان صفا با بازی در نقش ترانه‌سرا فسیل، که تنها به ساختارهای ضدمردمی متکی هستند و حتی خود نمی‌دانند چه چیزی را در پی دارند، فقط تمایل دارند اعتراض خود را به نمایش بگذارند. همچنین، نوازنده‌ای که با بازگشت شانس خود مجبور به تغییر ذات می‌شود، همچنان در هر جایی وجود داشته و دارد.

فسیل با ساخت یک موقعیت نتوانست موفق باشد ، شوخی ها و طنز های کلامی به شدت با ضرب درست و در سکانس درستی قرار گرفتند اما موقعیتی فراهم نشد که مخاطب با تفکر در سیر گذشت فیلم بتواند لبخند بزند و یک طنز او را تا پایان موقعیت بکشاند. دیالوگ های خوب بیشتر از موقعیت های ساخته شده فیلم مخاطب را جذب خود کرد.

انتهای پیام/