فیلم فجر ۴۲؛ عذرخواهی دبیر جشنواره از خبرنگاران/ تقدیر از خانواده آقای تقی پور

چهل و دومین جشنواره فیلم فجر با بزرگداشت هنرمند فقید ایرج تقی‌پور پیش از نشست خبری «دروغ‌های زیبا» آغاز به کار کرد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ در نخستین روز چهل و دومین جشنواره فیلم فجر پیش از آغاز نشست خبری فیلم «دورغ‌های زیبا» به کارگردانی مرتضی آتش زمزم؛ مراسم بزرگداشت از هنرمند فقید ایرج تقی‌پور برگزار شد.

ابتدای این نشست ویدیوئی برای یادبود ایرج تقی‌پور تهیه‌کننده فقید سینما پخش شد.

سپس محمدرضا مقدسیان مجری نشست‌های خبری فیلم‌های فیلم فجر ضمن حضور بر روی صحنه اظهارداشت: یکی از وجوه مثبت جشنواره امسال این است که هر روز از یکی از درگذشتگان سینما تقدیر می‌شود.

در ادامه مجتبی امینی دبیر چهل و دومین جشنواره فیلم فجر گفت: خدا را شاکریم که وارد فصل جدیدی از جشنواره فیلم فجر شدیم و قطار دوره چهل و دوم حرکت خود را آغاز کرده است و امیدوارم در این بهار سینما شاهد آثار زیبا و تأثیرگذار باشیم و از زحمات همکارانمان در حوزه سینما لذت ببریم که در شرایط خوب و سخت فیلم ساختند. حدودا ۱۰ روزی اینجا دور هم هستیم؛ خانواده محترم رسانه و مهمانان بین‌الملل و صاحبان آثار و… و انشالله در این ۱۰ روز با نشاط و مهربانی فصل چهل و دوم را به یادگار ثبت کنیم.

وی افزود: شاید از دست‌اندرکاران جشنواره و بچه‌های ستاد توقعی باشد و اگر نکاتی بود با مهربانی دست در دست هم دهیم تا نواقص رفع شود. بابت تاخیر ابتدای کار هم عذرخواهی می‌کنم، زیرا روز اول جشنواره است و برنامه‌ریزی‌ها سخت بود. بچه‌ها چند روزی است که تلاش کردند تا ما در کنار شما باشیم.

امینی ادامه داد: از جهت ادب هر روز را به یکی از بزرگان سینما تقدیم کردیم و آن روز متعلق به آن عزیز است. امروز هم جای آقای تقی‌پور خالی است که سال‌ها برای سینما زحمت کشیدند.

در ادامه مقدسیان از خانواده زنده‌یاد تقی‌پور دعوت کرد تا روی سن بیایند و دبیر جشنواره از خانواده این تهیه‌کننده فقید تقدیر کرد.

مرتضی آتش‌زمزم هم روی سن آمد و ضمن اهدای یک شال بنگالی به خانواده تقی‌پور گفت: افتخار این را داشتم که شاگرد آقای تقی‌پور بودم و همواره من را راهنمایی می‌کردند. خوشحالم که این امکان را داشتم تا از خانواده ایشان تقدیر کنم.

سپس یک شال بنگالی از طرف پروژه ما است که تقدیم به خانواده ایشان می‌کنم.

انتهای پیام/