قدرت نمایی ستاره های ایرانی در قدم اول برای جام جهانی/ هنگ کنگ کم دردسر !

هنگ کنگ در قدم اول ایران برای جام جهانی چهار گله بدرقه شد.

گزارش خبرنگار ورزشی الگونیوز، تیم‌های ملی فوتبال ایران و هنگ کنگ در نخستین بازی خود از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ از ساعت ۱۸ و در ورزشگاه آزادی با قضاوت محمد نظمی نصرالدین از مالزی به مصاف هم رفتند که نیمه اول این بازی با برتری دو بر صفر ایران به پایان رسید. سردار آزمون زننده هر دو گل ایران بود.

علیرضا بیرانوند، احسان حاج‌صفی، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی زادگان، رامین رضائیان، سعید عزت اللهی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، محمد محبی، مهدی طارمی و سردار آزمون ترکیب تیم ملی ایران را در نیمه اول این بازی تشکیل می‌دادند.

تسه، لئونگ، نونز، وو، تان، اور، لام، لی، پون، اوال و یوئه هم بازیکنان هنگ کنگ در این دیدار بودند.

شروع فوق العاده ایران با دبل سردار آزمون

تیم ملی هنگ کنگ بر خلاف انتظار بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه دو، لئونگ صاحب توپ شد اما ضربه این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه بیرانوند به بیرون رفت. پس از این موقعیت باز هم بازیکنان هنگ کنگ صاحب توپ شدند و ضد حمله‌ای را به سمت دروازه ایران تدارک دیدند که محمدحسین کنعانی زادگان به خوبی سد راه اوال شد و توپ را در اختیار گرفت.

پس از دو حمله نصف و نیمه تیم هنگ کنگ، موج حملات ایران آغاز شد و در دقیقه ۷ روی پاس در عمق سامان قدوس برای سردار آزمون، این بازیکن در موقعیتی تک به تک با دروازه بان هنگ کنگ قرار گرفت و پس از جا گذاشتن او موفق به باز کردن دروازه این تیم شد اما داور آفساید او را اعلام کرد تا این گل مردود شود.

حملات تیم ملی ایران به سمت دروازه هنگ کنگ ادامه دار بود و در دقیقه ۱۰ باز هم سامان قدوس صاحب توپ شد و به زیبایی و در نزدیکی نقطه پنالتی توپ را به مهدی طارمی رساند اما این بازیکن در مواجه با مدافعان هنگ کنگ نتوانست کار خاصی انجام دهد و نقش بر زمین شد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت و دروازه هنگ کنگ به راحتی توپ را در اختیار گرفت.

شاگردان قلعه نویی دست از حمله بر نداشتند و محمد محبی هافبک تیم روستوف روسیه از سمت چپ حمله‌ای را به سمت دروازه هنگ کنگ تدارک دید و با یک پاس کات بک سردار آزمون را صاحب توپ کرد و مهاجم تیم رم ایتالیا با یک ضربه دقیق توپ را به گوشه دروازه هنگ کنگ فرستاد تا حساب کار یک بر صفر به سود ایران شود.

بلافاصله پس از این گل و در دقیقه ۱۵ باز هم بازیکنان ایران به سمت دروازه هنگ کنگ هجوم بردند و تقریباً همانند گل اول این بار مهدی طارمی از سمت چپ به دفاع هنگ کنگ نفوذ کرد و توپ را به سردار آزمون رساند و این بازیکن هم با یک بغل پا دومین گل خود و ایران را در این بازی به ثمر رساند. با این گل تعداد گل‌های ملی سردار به عدد ۴۹ رسید و به یک قدمی کریم باقری (۵۰ گل) در رده دوم برترین گلزنان تاریخ فوتبال ایران رسید.

پس از به ثمر رساندن گل دوم، بازیکنان ایران باز هم عطش گلزنی داشتند و توپ در نزدیکی‌های محوطه جریمه به مهدی طارمی رسید و او اقدام به شوت زنی و دروازه بان هنگ کنگ آن را مهار کرد.

بازی در اواخر نیمه اول آرام دنبال شد و هر دو تیم در میانه‌های زمین توپ را به گردش در می‌آوردند. در نهایت نیمه اول با برتری دو بر صفر ایران به پایان رسید.