قرارداد سرویس مدارس تا ۱۰ روز دیگر توسط شهرداری اعلام می شود روی میز تهران ۲۰

مدیرکل حمل و نقل عمومی شهرداری تهران به بیان توضیحاتی درباره هزینه سرویس مدارس پرداخت و گفت: از کل هزینه اخذ شده برای سرویس مدارس ۴۰ درصد سهم راننده است.  

به گزارش خبرنگار اجتماعی الگونیوز؛ مهدی گلشنی مدیرکل حمل و نقل عمومی شهرداری تهران در ادامه این برنامه  گفت: قیمت های غیر رسمی سرویس مدارس را ما هم دیده ایم. در بحث کمیته حمل و نقل و ترافیک موضوعات مختلفی را دنبال کرده ایم که یکی از موضوعات مطروحه سرویس مدارس بود که سازمان تاکسیرانی این موضوع را بر عهده دارد.

وی افزود: برای بحث سرویس مدارس باید بستری آماده باشد که هر ساله وزارت کشور سامانه سپند را آماده می کند  و با آئین نامه هایی که وضع می شود شرکت ها ثبت نام می کنند و احراز هویت آنها توسط سازمان تاکسیرانی بررسی می شود.

گلشنی ادامه داد: امسال آئین نامه جدیدی در حال تدوین بود و خیلی امیدوار نبودیم که به امسال برسد ولی ۱۴ شهریور مصوب شد و با تاخیر هم ابلاغ شد. اما در سازمان تاکسیرانی از ۱۵ شهریور ثبت نام شرکت ها را شروع کردند و مراحل احراز صلاحیت آنها صورت گرفت.

گلشنی با بیان اینکه این سرویس مدارس  برای مدارس معمولی و استثنایی  استفاده می شود  گفت: تا چند روز آینده احراز صلاحیت رانندگان به اتمام می رسد و قراردادها در سامانه سپند بارگذاری می شود تا والدین قرارداد خود را منعقد کنند.

وی گفت: شورای اسلامی شهر تهران هر سال رقمی را مصوب می کند و قراردادهایی که مصوب می شود باید با این قیمت انجام شود و قراردادهای سرویس مدارسی که بالاتر از این رقم باشد برای ما قابل قبول نیست. کارشناسی که در شورا انجام می شود بر اساس یک فرمولی است و منطقه به منطقه متفاوت است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران افزود: در حال بررسی تخلفات صورت گرفته در هزینه سرویس مدارس هستیم تا با آنها برخورد کنیم. مسئولیت ۱۰۰ درصدی سرویس مدارس بر عهده شهرداری نیست.

مدیرکل حمل و نقل عمومی شهرداری تهران گفت: آئین نامه سرویس مدارس ۱۴ تصویب و حدود ۲۴ و ۲۵ شهریور بر روی سامانه بارگذاری شده است. با این وجود احزار هویت رانندگان را انجام دادیم. نوع قرارداد ابتدا باید در سامانه سپند بارگذاری شود و سپس مردم با رانندگان قرارداد ببندند و مقصر اینکه برخی از مردم قرارداد با رانندگان سرویس مدارس با مبالغ بالا بسته اند شهرداری نیست.

وی افزود: چند روز است که ثبت نام تمام شده و تا ۴ الی ۵ روز آینده احراز هویت رانندگان به اتمام می رسد و ۱۰ روز آینده  نوع قرارداد مشخص می شود و امکان عقد قرارداد با والدین وجود خواهد داشت. قراداد هایی که تاکنون بسته شده و با مبالغ بالا هم بوده از طرف شهرداری تهران نبوده است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با تائید این نکته که شهرداری مقرر کرده تمام چول سرویس مدارس دانش آموزان استثنایی را بدهد افزود: مقرر بود روز گذشته سامانه برای ثبت نام اولیای این دانش آموزان باز شود ولی نهایتا تا ۳ مهر این سامانه باز می شود. ولی این رایگان بودن قطعا اجرایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: ۴۳ میلیارد برای مدارس استثنایی توسط شهرداری تخصیص داده شده است. از کل هزینه سرویس مدارس ۴۰ درصد سهم راننده تاکسی است.

انتهای پیام/