قیمت بلیت سینماها دو روز در هفته نیم بها می‌شود

مدیرکل اداره نظارت بر نمایش سازمان سینمایی گفت: قیمت بلیت سینما در دو روز دوشنبه و سه شنبه هر هفته نیم بها خواهد شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ روح الله سهرابی با اعلام این خبر گفت: با موافقت رئیس سازمان سینمایی کشور، از هفته آینده(11 دی‌ماه) بلیت سینما در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیم بها می‌شود. چنانچه این طرح در این بازه زمانی معین به نفع مخاطبان و اقتصاد سینما باشد ، اجرای آن ادامه خواهد داشت. در غیر اینصورت پس از اجرای آزمایشی، به همان شیوه قبل یعنی نیم بها بودن یک روز در هفته، باز می‌گردد.

مدیرکل اداره نظارت بر نمایش سازمان سینمایی در خصوص وضعیت بلیت سینما افزود: پس از بررسی‌های کارشناسی و ارزیابی همه شرایط تولید و عرضه، طبق مصوبه و پیشنهاد شورای صنفی نمایش و موافقت رئیس سازمان سینمایی قیمت بلیت سینما در ساعات پیک و سئانس‌های طلایی روزهای پنجشنبه و‌ جمعه در سینماهای مدرن به صورت شناور تا سقف80 هزار تومان و در سینماهای ممتاز تا سقف 60 هزار تومان در اختیار مدیر سینما خواهد بود .

همچنین قیمت بلیت طبیعی همانند یکسال گذشته با توجه به درجه کیفی سینماها کماکان به صورت شناور بین مبلغ 20 تا 60 هزار تومان عرضه خواهد شد و در جهت ایجاد شرایط عادلانه فرهنگی برای عموم مخاطبان سینما، قیمت بلیت در روزهای میانی هفته یعنی دوشنبه و سه شنبه هر هفته نیم بها خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با این تغییر در شیوه قیمت‌گذاری ، انتظار می‌رود تعداد بیشتری از علاقمندان و دنبال‌کنندگان سینما از آثار روی پرده دیدن کرده و اقتصاد سینما نیز رونق بیشتری را تجربه کند.

انتهای پیام/