ماجرای تمدیدی‌های پرسپولیس

بازیکنان پرسپولیس قصد دارند در صورت درخواست باشگاه برای دعوت به تمدید قرارداد، ابتدا مهدی ترابی را روبروی میز مذاکره با درویش قرار دهند.
به گزارش “الگونیوز “، طی چند هفته اخیر بازار گلایه بازیکنان از وضعیت تمدید قرارداد داغ بوده و بارها به این موضوع اشاره کرده‌اند. در پایان فصل جاری قرارداد 12 بازیکن تمام خواهد شد و در این رابطه بحث زیادی درباره آینده تمدید قرارداد آنها شکل گرفته است.

موضوعی که در نهایت باعث شد تا بخشی از جلسه هیئت مدیره پرسپولیس که امروز برگزار شد، به آن اختصاص داده شود. طی این نشست گزارشی در ارتباط با وضعیت قراردادی بازیکنان و نفراتی که در پایان فصل جاری، بازیکن آزاد خواهند شد، ارایه شد. هیئت مدیره در این ارتباط گفتگوی مفصلی در ارتباط با تمدید قرارداد این دست از بازیکنان داشت و در نهایت اختیارات خود برای این امر در چارچوب برنامه‌های مالی باشگاه را به مدیرعامل (رضا درویش) تفویض کرد.

درویش به دنبال بستن تیمی در استاندارد آسیا
مدیرعامل پرسپولیس طی مدت دو ساله حضورش روی صندلی مدیریت این باشگاه، شرایط خوبی را در بخش نقل و انتقالات پشت سر گذاشته و از این حیث توانسته انتظار هواداران را به بهترین شکل برآورده کند. نکته جالب توجه اینکه برخی نزدیکان درویش معتقدند در صورتی که یحیی گل محمدی وسواس عجیبی به خرج نمی‌داد، او پای ستاره‌های بیشتری را نیز به این تیم باز می‌کرد و به عقد قرارداد با چهره‌های شاخصی نزدیک شده بود که در نهایت با تصمیم سرمربی وقت این موضوع نهایی نشده بود.

مدیرعامل پرسپولیس البته در بحث وعده‌های خود در پنجره زمستانی اخیر که با جذب چهره‌های ویژه‌ای نیز همچون اوستون اورونوف و عبدالکریم حسن همراه شد، وعده داده بود که قصد دارد به‌زودی تیمی در قواره موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا ترتیب دهد.

نگرانی بزرگ از زبان سرخ درویش
نوع مدیریت رضا درویش کاملا متفاوت است. او نشان داده در بحث مالی زیاد اهل تعامل با بازیکن نیست و این موضوع را می‌توان درباره عیسی آل‌کثیر در پنجره تابستانی که منجر به جدایی این مهاجم به مقصد سپاهان شد، مثال زد. حتی در خصوص بحث جدایی محمد عمری به مقصد ملوان نیز بحث زیادی در این خصوص شکل گرفت. شاید بزرگترین و اصلی بحث را در این خصوص بتوان به نحوه تمدید قرارداد دوباره علیرضا بیرانوند بعد از فسخ قراردادش بتوان عنوان کرد. زمانی که گلر شماره یک سرخ‌ها در انتقاد تند نسبت به بی‌توجهی باشگاه، ترجیح داد قراردادش را فسخ کند و در ادامه اما مجبور به عقد قرارداد مجدد با مبلغی که شاید باب میلش نبود، شد.

12 بازیکن پرسپولیس در صف تمدید قرارداد
در حال حاضر مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی ترابی، فرشاد فرجی، علی نعمتی، وحید امیری، دانیال اسماعیلی‌فر، مسعود ریگی، سروش رفیعی، گئورگی گولسیانی، وحدت حنانوف از جمله بازیکنانی هستند که قراردادشان در پایان فصل تمام می‌شود و در انتظار مذاکره باشگاه برای تمدید هستند.

2010041

ترابی نماینده بازیکنان برای بحث تمدید
اما نکته جالب اینجاست که گفته می‌شود احتمالا بعد از دعوت باشگاه برای تمدید قراردادها با ستاره‌های مدنظر، بازیکنان به دنبال این خواهند بود تا ابتدا مهدی ترابی برای این موضوع روبروی رضا درویش قرار گیرد. این موضوع از چند جنبه برای آنها دارای اهمیت است؛ مهدی ترابی در جمع بازیکنان در صف انتظار برای تمدید قرارداد از جنبه ملی‌پوش بودن و ستاره اول این تیم، در اولویت قرار دارد. مسئله‌ای که باعث می‌شود به صورت طبیعی مذاکرات بیشتری برای راضی کردن این بازیکن صورت گیرد و از جنبه دیگر او (مهدی ترابی) قطعا “سقف قرارداد در پرسپولیس” را دریافت خواهد کرد. این مسئله باعث می‌شود تا دیگر بازیکنان متوجه شوند دست رضا درویش برای پرداختی و سقف قرارداد تا چه اندازه باز خواهد بود و به این ترتیب مذاکره را دنبال کنند.

تمدید به این زودی انجام نمی‌شود
هفت هفته از لیگ برتر باقی مانده است و امروز نیز هیئت مدیره در خصوص بحث تمدید قرارداد به نتیجه رسید. اما همچنان برای این باشگاه بحث دریافت مجوز حرفه‌ای، واگذاری سهام و مالکیت و پرداخت مطالبات سه اولویت اصلی خواهد بود. بعد از مشخص شدن این موضوع باشگاه و رضا درویش به سراغ بحث بحث تمدید قرارداد خواهد رفت و بنا به نیاز تیم مذاکرات را دنبال خواهد کرد. باشگاه معتقد است عدم رضایت از بحث مالی برای تمدید قرارداد از یک سو و احتمالا قرار گرفتن هر کدام از بازیکنان برای تمدید قرارداد و عدم نیاز باشگاه، می‌تواند حاشیه بزرگی در مسیر هدف قهرمانی ترتیب دهد و به این منظور تا جای ممکن بحث تمدید قرارداد را به روزهای پایان فصل و شاید حتی پایان لیگ بکشاند.

به هر حال با توجه به بودجه باشگاه و هزینه دیگر باشگاه‌ها، پرسپولیس شرایط سخت‌تری برای تمدید و عقد قرارداد با نفرات مدنظر خود خواهد داشت و از هم اکنون نیز بحث پیشنهاد از سوی دیگر تیم‌ها به ستاره‌های این تیم شنیده می‌شود و رضا درویش نمی‌خواهد در بحث سخت تمدید قرارداد که آن را حتی از مذاکره برای جذب بازیکن جدید سخت‌تر می‌داند، تیمش را که شانس زیادی برای قهرمانی دارد، دچار چالش کند.