مردم این دو استان در عید نوروز کمتر شیرینی بخورند

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: سه میلیون و ۶۰۰ هزار بیمار مبتلا به دیابت در کشور شناسایی شده است.

ه گزارش گروه دانستنی ها و سلامت خبرگزاری الگونیوز، شکور امیدی با بیان این مطلب افزود: برآورد می شود که ۱۰ درصد جمعیت کشور شامل ۸.۵ میلیون نفر مبتلا به دیابت باشند به این ترتیب عده‌ای هنوز از بیماری خود اطلاع ندارند.

وی با تشریح عوامل بروز بیماری دیابت در ۲ بخش شامل، ۱۰ درصد علل ژنتیکی و ۹۰ درصد محیطی اضافه کرد: ازدواج‌های فامیلی، استرس، چاقی، عدم تحرک و کشیدن سیگار از عوامل بروز بیماری دیابت است و اعتقاد بر آن است که ۸۰ درصد علت دیابت در بخش عوامل محیطی مربوط به استرس است.

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور خاطرنشان کرد: یزد با ۲۶ درصد و قزوین با ۱۸ درصد بیشترین آمار بیماران شناسایی شده مبتلا به دیابت را به خود اختصاص داده اند.

وی با تشریح خدمات انجمن حمایت از بیماران دیابتی کشور اظهار کرد: آموزش، بیماریابی، تست قند خون، حمایت از بیماران بی‌بضاعت و تخفیف شهریه‌های دانشجویی از جمله خدمات این انجمن به بیماران دیابتی است.

وی با اشاره به نقش آموزش های لازم برای پیشگیری از بیماری دیابت و ضرورت توجه به این مهم خاطر نشان کرد: انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور در راستای آموزش اقدامات موثری را برای اعضا انجام می دهد.

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور با بیان اینکه طب سنتی موجب عدم استفاده بیماران از قرص های مخصوص بیماران دیابتی می شود، بیان کرد: طب سنتی، قرص های شیمیایی را کم می کند، البته همه طب های سنتی قابل تایید نیست که باید به این بخش دقت شود.

وی اظهار کرد: ۷۰ هزار بیمار مبتلا به دیابت در گیلان شناسایی شده است و برآورد می شود که ۲۰۰ هزار نفر از بیماری خود اطلاع ندارند از این رو توصیه می شود افراد مد نظر از مصرف شیرینی های گ.ناگون در دید و بازدید های نوروزی خودداری نمایند..

انتهای پیام/