مستندهای افق به مارتن پایان هفته رسیدند

مجموعه‌ای از مستندهای تک قسمتی یا مجموعه مستند با موضوعات اجتماعی، علمی، فرهنگی و تاریخی این هفته از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛  مستند «فصل آخر» با نگاهی کارشناسی به زوایای چالشی رژیم صهیونیستی در ۸ قسمت تهیه شده است. این مجموعه مستند در پایان این هفته، پنجشنبه ساعت ۱۷:۳۰ و تکرار آن روز بعد ساعت ۴:۳۰ بامداد و ۱۲ ظهر به روی آنتن افق سیما می‌رود.

مستند مسابقه «ضد گلوله» به کارگردانی مجید عزیزی و مهدی ماهان و تهیه کنندگی حسین افشار، در هر فصل ۱۰ شرکت کننده در دو گروه ۵ نفره حضور دارند. این مستند مسابقه شامل آیتم‌های رزمی و نظامی است که در آن از سلاح جنگی با گلوله‌های گازی استفاده شده است. علاقه مندان می‌توانند این مستند مسابقه را پنجشنبه ساعت ۱۸ و تکرار آن روز بعد ساعت ۲ بامداد و ۷ صبح از قاب افق سیما به تماشا بنشینند.

مستند «ضد» که به سراغ نقد جدی مظاهر مدرنیته رفته است، در فصل سوم تلاش دارد از تسلط زیست مجازی بر زندگی انسان‌ها بگوید. هر قسمت از این مجموعه مستند به موضوع متفاوتی مثل آلودگی هوا، آلودگی‌های نوری، حیوانات خانگی، صنایع جنگ و.. پرداخته و می‌کوشد مردم را وادار کند که نگاه متفاوت تری داشته باشند.

در سومین قسمت با عنوان «ماراتن برج‌ها» مروری بر تاریخچه صنعت ساختمان و دلایل ظهور برج‌ها، تاثیرات اجتماعی برج‌سازی بر سبک زندگی انسان‌ها و دلایل علاقه روزافزون به ساخت برج در کشور‌های در حال توسعه علیرغم عوارض نامطلوب آن دارد.

علاقه مندان می‌توانند این مستند را پنجشنبه ساعت ۱۹ و تکرار آن را روز بعد ساعت ۹ صبح و ۱۴ از قاب افق سیما به تماشا بنشینند.

همچنین به مناسبت فرارسیدن شهادت حضرت زهرا (س) و ایام فاطمیه، مستند «روضه‌های خانگی» روایتی از برگزاری روضه‌های خانگی با قدمت و سابقه طولانی در اقصی نقاط کشور، پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۳ به روی آنتن افق می‌رود.

مجموعه مستند «اقتصادی برای مقاومت» کاری از موسسه روایت فتح به تهیه کنندگی، ایمان گودرزی و کارگردانی، سهیل درویش با محوریت روایت فعالیت‌های کارآفرینان در روستا‌ها برای رفع مشکلات اقتصادی جمعه ساعت ۴ بامداد از قاب افق سیما پخش می‌شود.

مستند «حبرون بدون روتوش» با موضوعیت به اشغال درآمدن مدفن حضرت ابراهیم خلیل (ع) به دست رژیم غاصب صهیونیستی در شهر الخلیل، جمعه ساعت ۱۵ از قاب افق سیما پخش می‌شود.

«بی واسطه» عنوان مستند دیگری است که سری دوم آن جمعه ساعت ۱۶ ازشبکه افق پخش می‌شود. این مجموعه با اجرای محمد دلاوری و تهیه کنندگی سیدعلی صدری نیا در هر قسمت سراغ یک موضوع چالشی و دغدغه مند می‌رود. محمد دلاوری در این برنامه ماجراجویی‌های جدیدی را در بازگشت به آنتن تلویزیون تجربه کرده است.

مجموعه مستند «پا به ماه» شهر به شهرو روستا به روستا لحظات خاص و به یادماندنیِ روز‌های آخر بارداری، روز تولد را به تصویر کشیده است. مستند «پا به ماه» قصه‌ی روز‌هایی از زندگی آدم‌هایی‌ست که پر از انتظار، نگرانی، عشق، ترس و صبر است. مجموعه مستند «پا به ماه» با موضوع زمان بارداری مادران و تولد‌های خاص است که جمعه ساعت ۱۷:۳۰ به روی آنتن شبکه افق می‌رود. همچنین تکرار این مجموعه مستند روز بعد ساعت ۹ صبح و ۱۵ عصر به روی آنتن می‌رود.

انتهای پیام/