مستند مقدس نما رونمایی و اکران می شود

مستند مقدس نما، از جدیدترین تولیدات مرکز مستند سفیرفیلم، روز سه شنبه 31 مرداد 1402 در مجتمع شهدای سرچشمه تهران از ساعت 19.30 رونمایی و اکران خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر الگونیوز؛ این مستند به فعالیت های انجمن حجتیه از سال 1332 تا سال 1362 پرداخته است و فراز و نشیب های تقابل این انجمن با انقلاب اسلامی و همراهی با رژیم شاه را به صورت زمانمند و تاریخی روایت کرده است.

این مستند به کارگردانی عباس کنعانی و تهیه کنندگی مجمد نجفی تهیه شده است و از خروجی های دوره آموزشی مرکز سفیرفیلم میباشد و در مدت زمان 51 دقیقه تلاش کرده است روایتی کلی و دقیقاز این انجمن را به مخاطب خود عرضه کند.

مردادماه امسال چهلمین سالگرد تعطیلی ظاهری انجمن حجتیه پس از سخنرانی معروف حضرت امام (ره) در مردادماه 1362 است و به همین دلیل این مستند در مردادماه امسال رونمایی می شود. امام (ره) در آن سخنرانی به سختی از انجمن حجتیه و فعالیت ها و جهان بینی آن انتقاد کردند و به همین دلیل انجمن رسما در مردادماه 1362 پایان و تعطیلی فعالیت های خود را اعلام کرد اما طبق اسناد و شواهد هیچگاه تعطیل نشد و فعالیت های خود را به صورت مخفیانه و زیرزمینی ادامه داده است.

حضور در این مراسم برای علاقمندان آزاد است و افراد علاقمند می توانند با حضور در مجتمع سرچشمه واقع در چهارراه سرچشمه تهران در روز سه شنبه 31 مردادماه، پس از نماز مغرب به تماشای این مستند بنشینند.

پس از اکران مستند، جلسه مناظره ای میان دو مهمان و کارشناس مراسم پیرامون اسلام سیاسی و غیر سیاسی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/