معرفی شورای انتخاب آثار بخش خردسال جشنواره کودک و نوجوان

دبیرخانه بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اردکان، شورای انتخاب آثار بخش خردسال، این رویداد نمایشی را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر الگونیوز؛ رضا بابک، آزیتا رضایی و دکتر محمود دهقان هراتی 31 اثر نمایشی بخش خردسال این جشنواره را ارزیابی و انتخاب خواهند کرد.

رضا بابک کارگردان، نویسنده و بازیگر پیشکسوت و چهره شناخته شده تئاتر و نمایش‌های تلویزیونی کودکان است. او فعالیت هنری خود را با بازی در تئاتر آغاز کرد و با تأسیس اولین گروه هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به اجرای نمایش پرداخت. او در کنار حضور جدی در حوزه سینما و تلویزیونی، در تئاتر نیز فعالیت ماندگاری داشت. ترب، کوتی و موتی، خورشید خانوم آفتاب کن، شاپرک خانوم، الدوز و کلاغ‌ها، عروسک سخنگو، هملت شازده کوچولوی دانمارک از جمله آثار نمایشی اوست.

آزیتا رضایی با نام هنری خاله رویا از مجریان سرشناس تلویزیونی است که تجارب زیادی را در این زمینه دارد. او در سال 1374 با حضور در سریال مهر خوبان به کارگردانی یوسف سیدمهدوی اولین گام هنری خود را در زمینه بازیگری برداشت و سالهاست در برنامه‌های کودک و نوجوان برنامه دارد.

محمود دهقان هراتی، کارگردان و بازیگر تئاتر و تئاتر عروسکی، دکترای نمایش خود را از دانشگاه ملی‌مالزی دریافت کرد. پس از آن علاوه بر حضور در آموزش و پرورش در دانشگاههای مختلف شروع به تحصیل کرد. هراتی در حوزه مدیریتی مدتی به عنوان رییس انجمن نمایش و مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان یزد بود. او در حوزه اجرا نیز آثاری همچون شیطان درتابستان، بی‌خانمان، دماغ، من و گربه‌پری، خیمه شب بازی مروت‌نامه، سیاوش و … روی صحنه برده است.

انتهای پیام/