موسیقی‌دان برجسته ایرانی کارگاه آموزشی برگزار می‌کند

انجمن موسیقی ایران، به مدت دو روز چهاردهم و پانزدهم دی ماه کارگاه آموزشی استاد داریوش طلایی،ردیف‌دان و نوازنده تار و سه‌تار با موضوع "بداهه‌پردازی در موسیقی دستگاهی ایران" را برگزار می‌کند.

به گزارش گروه غرهنگ و هنر الگونیوز، «کارگاه بداهه‌پردازی در موسیقی دستگاهی ایران» با هدف اشتراک تجارب و مهارت‌های استاد داریوش طلایی در زمینه بداهه‌پردازی برای هنرجویان، علاقه‌مندان و نوازندگان موسیقی ایرانی توسط انجمن موسیقی ایران برگزار می‌شود.

در این دوره هنرجویان به دو صورت فعال و غیرفعال شرکت خواهند کرد که هنرجویان فعال پس از ثبت نام و ارسال مدارک و پذیرش نهایی با ساز خود به روی صحنه حضور خواهد داشت و به صورت مستقیم با استاد در تبادل مطالب خواهند بود.شرکت در این دوره برای نوازندگان تمامی سازها آزاد است.

هنرجویانی که خواهان شرکت فعال در این کارگاه هستند از ۲۸ آذر تا ۶ دی ماه از طریق سامانه بامک با ارسال رزومه هنری و نیز ویدیویی از اجرای یک گوشه و یک قطعه ضربی می‌توانند در گزینش نهایی شرکت کنند.

اسامی این دسته از هنرجویان پس از انتخاب نهایی در تاریخ دهم دی ماه اعلام خواهد شد.

هزینه‌ی ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی در بخش فعال، با ظرفیت ۱۵ نفر، توسط انجمن موسیقی ایران پرداخت خواهد شد.

هنرجویان غیر فعال نیز با ظرفیت ۱۰۰ نفر (در هر روز)پس از ثبت نام با پرداخت شهریه به دوره راه خواهند یافت.

کارگاه بداهه‌پردازی در موسیقی دستگاهی ایران در دو روز و ۴ نوبت صبح ۱۰:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و بعد از ظهر ۱۳:۳۰ تا ۱۵:۳۰ در تالار رودکی برگزار خواهد شد.

متن فراخوان کارگاه تکنیک‌های نوازندگی و بداهه‌پردازی در موسیقی دستگاهی ایران در اینجا قابل مشاهده است.

انتهای پیام/