نتایج امروز تیم ملی ایران در بازی های آسیایی هانگژو!

نتایج روز اول از بازی های آسیایی هانگژو مشخص شد.

به گزارش گروه ورزشی الگونیوز ،روز نخست بازی‌های آسیایی هانگژو به پایان رسید و نمایندگان ایران در رشته‌های مختلف مسابقه دادند. حاصل اولین روز بازی‌ها برای ایران یک نقره و یک برنز بود.

قایقرانی چراغ کاروان را روشن کرد و ایران در رویینگ دونفره سنگین وزن زنان به مدال نقره رسید.

مرجان سلحشوری در پومسه زنان مدال برنز گرفت.

تیم ملی تنیس روی میز ایران نیز با شگفتی‌سازی توانست ژاپن تیم دوم رنکینگ جهان را شکست دهد و بعد از ۶۵ سال، مدال برنز خود را قطعی کرد.

نتایج نمایندگان ایران در روز نخست به شرح زیر است:

قایقرانی

در فینال A رویینگ دونفره سنگین‌وزن زنان، قایق ایران با ترکیب مهسا جاور و زینب نوروزی زمان ۷ دقیقه، ۱۷ ثانیه و ۸ صدم ثانیه را ثبت کرد و به مدال نقره رسید.

در فینال A رویینگ دونفره سبک وزن زنان قایق ایران با ترکیب نازنین ملایی و کیمیا زارعی زمان ۷ دقیقه، ۱۷ ثانیه و ۹۰ صدم ثانیه را ثبت کرد و چهارم شد و به مدال نرسید.

در فینال A رویینگ دونفره سنگین‌وزن مردان، قایق ایران با ترکیب امیرحسین محمودپور و رضا قهرمانی زمان ۶ دقیقه، ۳۴ ثانیه و ۲ صدم ثانیه را ثبت کرد و چهارم شد.

تنیس روی میز

تیم ملی تنیس روی میز ایران در مرحله هشتم نهایی ویتنام را شکست داد.

تیم ایران در مرحله یک چهارم نهایی با یک نمایش فوق‌العاده موفق به عبور از سد ژاپن تیم دوم رنکینگ جهان شد. تیم ایران با ترکیب نوشاد و نیما عالمیان و امیرحسین هدایی با نتیجه ۳ بر صفر ژاپن را شکست داد و به نیمه نهایی رفت.

ایران بعد از ۶۵ سال توانست دوباره مدال برنز تیمی خود را قطعی کند.

ووشو

محسن محمدسیفی سانداکار وزن ۷۰ کیلوگرم تیم ملی ایران در نخستین مبارزه خود به مصاف سانگ گیچئول از کره‌جنوبی رفت و به پیروزی ۲ بر صفر دست یافت.

شجاع پناهی ملی پوش وزن ۶۰ کیلوگرم ایران مقابل حریفی از یمن به پیروزی دست یافت.

یوسف صبری سانداکار وزن ۷۵ کیلوگرم ایران که در مرحله یک هشتم نهایی نماینده قزاقستان را شکست داد. او با اختلاف بیش از ۱۲ امتیاز به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

الهه منصوریان ووشوکار وزن ۵۲ کیلوگرم تیم ساندای ایران موفق شد برابر حریف خود از نپال به پیروز دست یافته و راهی مرحله بعد شود.

در تالو احسان پیغمبری نماینده ایران در رده دهم ایستاد و به مدال نرسید.

تیراندازی

در ماده تفنگ بادی زنان، سه نماینده ایران فینالیست نشدند. در مرحله مقدماتی، شرمینه چهل‌امیرانی یازدهم، الهه احمدی هفدهم و نجمه خدمتی سی‌و هشتم شدند.

تکواندو(پومسه)

مرجان سلحشوری در مرحله یک شانزدهم حذفی با امتیاز ۷.۷۲۰ مقابل هو دوی تران از ویتنام پیروز شد. در مرحله یک چهارم نهایی، هدیه عبدالکریم از مالزی را شکست داد.

نماینده تکواندوی ایران در مرحله نیمه مقابل یوییکو نیوا از ژاپن شکست خورد و به همراه نماینده چین تایپه به صورت مشترک به مدال برنز رسید.

مرتضی زنده‌دل در مرحله یک شانزدهم حذفی مقابل مایونگ ژونگ از چین تایپه شکست خورد و از صعود به مرحله بعد بازماند.

والیبال ساحلی

در مرحله یک هشتم نهایی، تیم ایران ب با ترکیب عباس پورعسگری و علیرضا آقاجانی برابر تایلند ب با نتیجه دو بر صفر و با امتیازات ۲۱ بر ۱۵ و ۲۱ بر ۱۵ پیروز شد. تیم ب ایران به جمع هشت تیم برتر بازی‌ها راه پیدا کرد.

تیم ایران الف با ترکیب بهمن سالمی و سینا شوکتی با حساب دو بر یک مقابل ژاپن پیروز شد. ست‌های اول و سوم با امتیازات ۲۱ بر ۱۶ و ۱۵ بر ۶ برای تیم ایران بود و ژاپن هم در ست دوم ۲۱ بر ۱۸ به برتری دست پیدا کرد.

تیم ملی ایران الف به یک چهارم نهایی مسابقات صعود کرد.

شنا

متین سهران در پایان مرحله گروهی ماده ۲۰۰ متر مختلط انفرادی با زمان ۲ دقیقه و ۵ ثانیه ۸۷ صدم ثانیه چهاردهم شد و به فینال راه پیدا نکرد.

رکورد ایران پیش از این متعلق به سعید آشتیانی با رکورد ۲ دقیقه و ۵ ثانیه ۹۶ صدم ثانیه بود و سهران آن را را ارتقا داد و بنام خود ثبت کرد.

هومر عباسی در پایان مرحله گروهی ماده ۱۰۰ متر کرال پشت، زمان ۵۸ ثانیه و ۲۰ صدم ثانیه را ثبت کرد و هجدهم شد. نماینده ایران از صعود به مرحله فینال بازماند.

سامیار عبدلی در پایان مرحله گروهی ماده ۱۰۰ متر آزاد، زمان ۵۰ ثانیه و ۹۲ ثانیه را ثبت کرد و شانزدهم شد. عبدلی از صعود به مرحله فینال بازماند.

جودو

وزن ۶۶ کیلوگرم: ابوالفضل محمودی در مرحله یک شانزدهم مقابل کمسونگ ری از کره شمالی شکست خورد.

هندبال

تیم ملی هندبال مردان ایران در اولین دیدار خود از مرحله گروهی مقابل مغولستان به پیروزی پرگل رسید.

تیم ایران با نتیجه ۵۰ بر ۱۶ به برتری رسید.

ژیمناستیک

در مرحله مقدماتی شش وسیله، مهدی الفتی در پرش خرک با امتیاز ۱۴.۵۶۶ در رده دوم ایستاد و فینالیست شد.

در بخش قهرمان قهرمانان (قهرمان ۶ وسیله) ۱۲ نفر به فینال راه می‌یابند بنابراین خسرونژاد با ۷۵.۷۶۴ در رده دهم و حمیدی با ۷۴.۷۹۸ در رده دوازدهم ایستادند و به فینال رسیدند.

تیم ژیمناستیک ایران در مجموع در رده دهم و آخر قرار گرفت. در بخش تیمی ۱۱ تیم حضور داشتند و تیم هنگ کنگ رقابت خود را به پایان نرساند.

در وسیله بارفیکس، حمیدی چهاردهم شد و به عنوان رزرو اول فینال انتخاب شد. خسرونژاد نیز در این وسیله در رده بیست و یکم قرار گرفت.

در پایان پارالل، خسرونژاد هفدهم شد و به عنوان رزرو سوم فینال انتخاب شد. در این وسیله حمیدی بیست و دوم شد.

در دارحلقه، احمد کهنی دوازدهم شد و به عنوان رزرو دوم فینال انتخاب شد. در این وسیله خسرونژاد هجدهم و حمیدی سی و سوم شدند.

در خرک حلقه، حمیدی بیست و یکم، خسرونژاد بیست و نهم شدند.

در زمینی نیز خسرونژاد و حمیدی به ترتیب در رده بیست م و بیست و یکم ایستادند.

تنیس

مشکات الزهرا صفی، ملی‌پوش تنیس ایران پس از استراحت در دور اول، برابر جوآنا گارلند از چین تایپه قرار گرفت و با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد.

صفی ست اول را با نتیجه ۶ بر صفر شکست خورد و در ست دوم در حالی که ۴ بر صفر عقب بود، انصراف داد.

تنیس

مشکات الزهرا صفی، ملی‌پوش تنیس ایران پس از استراحت در دور اول، برابر جوآنا گارلند از چین تایپه قرار گرفت و با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد.

صفی ست اول را با نتیجه ۶ بر صفر شکست خورد و در ست دوم در حالی که ۴ بر صفر عقب بود، انصراف داد.

شطرنج

سه نماینده ایران در مرحله اول و دوم بخش رپید شطرنج رقابت کردند.

مبینا علی نسب در دور نخست شکست خورد اما در دور دوم به پیروزی رسید.

پرهام مقصودلو در دور اول به تساوی رسید و در دور دوم پیروز شد.

سید محمدامین طباطبایی در هر دو دو دور به برتری دست یافت.

بوکس

علی حبیبی‌نژاد ملی پوش وزن ۶۳.۵ کیلوگرم ایران در مبارزه خود نخست که از مرحله یک سی و دوم پیگیری شد، به مصاف “سین سیری” از تایلند رفت و برابر حریف عنوان دار خود در آسیا ۵ بر صفر شکست خورد.

فوتبال

تیم ملی امید ایران و مغولستان در سومین دیدار خود از گروه دوم بازی‌های آسیایی هانگژو به مصاف هم رفتند و این دیدار با پیروزی پر گل ۳ بر صفر به نفع ایران به پایان رسید.

تیم ایران به عنوان صدرنشین به مرحله حذفی صعود کرد.

انتهای پیام/