نویسنده مجنون : برای نگارش فیلمنامه مستندات کاملی داشتم

علیرضا محصولی نویسنده فیلم سینمایی «مجنون» درباره چالش ها و پروسه نگارش فیلمنامه این اثر توضیح داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر الگونیوز؛ علیرضا محصولی نویسنده فیلم سینمایی «مجنون» درباره چالش های یک نویسنده در مواجهه با موضوع هایی که درباره شهدا هستند، گفت: خداراشکر ما یک مستندات کاملی داشتیم و دست من برای نوشتن این فیلمنامه پر بود.

این نویسنده ادامه داد: از سال های قبل آدم های مختلف آمدند و مستندات متفاوتی را جمع آوری کردند به گونه ای که وقتی به تیم اضافه شدم با یک هارد چند ترابایتی از مستندات، مصاحبه ها، فایل های مربوط به جنگ مواجه شدم و درحقیقت دست من پر بود. اما درباره چالش باید بگویم که پیرامون شخصیت حقیقی کار کردن واقعا کار دشواری است. خیلی از مردمی که الان این فیلم را می بینند با این شخصیت مواجه شدند و او را می شناسند و همچنین پرداختن به شخصیت جنگی که فرمانده جنگ بوده است کار بسیار دشواری است. اما چون مستندات خوبی داشتیم تلاش کردم در همان مسیر کار را پیش ببرم و وارد مقوله تخیل نشوم. خداراشکر خدا کمک کرد و کار به خوبی جمع شد. باید مردم ببینند و درباره آن نظر بدهند. بازخوردی که تا الان از مردم و خانواده شهید گرفته ایم خوب بوده است.

علیرضا محصولی در پایان گفت: پروسه نوشتن نسخه اولیه این فیلمنامه ۳ ماه زمان برد و بعد امیرحسین عسگری به جمع ما اضافه شدند و در مرحله بازنویسی کمک کردند و حدودا سه ماه برای آن وقت گذاشتیم. درمجموع چیزی حدود ۶ ماه زمان صرف آماده کردن فیلمنامه این فیلم سینمایی شد.

انتهای پیام/