هشدار میرسلیم به چمران

خانه ملت نامه نماینده تهران در مجلس به رئیس شورای اسلامی شهر تهران را منتشر کرد.

به گزارش گروه اجتماعی الگونیوز؛ سیدمصطفی میرسلیم ، رئیس فراکسیون ارتقاء سلامت اداری و مقابله با فساد و نماینده تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در قالب نامه سرگشاده به مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران نوشت: « منطقه ۲۲، با بلندمرتبه سازی‌های انبوه و تاثیرات منفی که بر محیط زیست تهران، از غرب آن، ایجاد کرده، بتدریج به صورت فاجعه و یکی از قطب‌های شبه بحرانی در می‌آید. با توجه به این که طراحی شهرسازی این منطقه به شکل کنونی، در دوران مسئولیت جناب‌عالی به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر تهران انجام گرفته است، خواهشمند است دستور فرمایید این اطلاعات به صورت کامل تهیه و برای اطلاع عموم مردم به صورت شفاف نشر یابد:

۱- اندیشه اولیه ایجاد منطقه‌ای با برج سازی انبوه در غرب تهران از کجا منشاء گرفته است؟ آیا در آمایش شهر تهران چنان پیشنهادی مطرح شده‌است؟ آیا مطالعات کارشناسی و امکان‌سنجی جامع درباره آن، با توجه به عواقب خطیری که دارد، انجام گرفته است؟

۲- چه راهبردی بر توسعه این منطقه به لحاظ بارگذاری و تراکم جمعیتی حکمفرما بوده و چه آثاری به لحاظ جمعیتی بر کل تهران و حواشی آن می‌گذارد؟

۳- آیا راهبرد تاسیس منطقه ۲۲ با قواره کنونی برج‌سازی انبوه، در طرح جامع شهر تهران پیش بینی شده بوده است؟

۴- آیا تبعات عمومی محیط زیستی بویژه جمع‌آوری و تصفیه و بازیافت فاضلاب مورد مداقه قرار گرفته است؟ چه تدبیری با هماهنگی سایر دستگاه‌های اجرائی برای جلوگیری از مرگ جنگل چیتگر که بیش از سی در صد آن خشکیده و آفت‌زده شده، اندیشیده اید؟

۵- آیا مسائلی که در ۱۵ سال گذشته بتدریج خود را نشان داده نظیر جلوگیری از جریان طبیعی نسیم غربی شرقی هوا، کاهش سطح آب زیرزمینی و فرو نشست، روان شدن فاضلاب در جوی‌ها، مسائل اجتماعی… کاملا شناسائی و برای آنها راه حل جبرانی در نظر گرفته شده است؟

۶- چه نظارتی از طرف آن شورای اسلامی محترم بر تهران عموما و بر منطقه ۲۲ به طور خاص انجام می گیرد تا مانع افزایش انحراف و خسارت، در زمینه‌های مختلف، شود؟

با تشکر از همکاری جناب‌عالی در ارسال پاسخ جامع.»

انتهای پیام/