«همزاد عاشقان» به تلویزیون می آید / گرامیداشت یاد قیصر امین پور در شبکه مستند 

«همزاد عاشقان» پرتره ای از زنده یاد قیصر امین پور یکشنبه 7 آبان ساعت 20 به مناسبت سالمرگ این نویسنده، مدرس دانشگاه و شاعر فقید ایرانی از شبکه مستند پخش می شود. 

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ «همزاد عاشقان» به تهیه کنندگی سید جمال عودسیمین و کارگردانی تورج کلانتری ناگفته هایی از زندگی دکتر قیصر امین پور است و در آن چهره هایی مانند مصطفی رحماندوست، بیوک ملکی، عرفان نظرآهاری، حسام الدین سراج، علی محمد مودب و … از شخصیت، آثار و اندیشه این هنرمند سخن می‌گویند.

قیصر امین پور متولد 1338 در گتوند از چهره‌های برتر در شعر و ادب پارسی معاصر است که نقش برجسته‌ای در ادبیات کودک و نوجوان هم داشته است.

او تدریس در دانشگاه را در سال ۱۳۶۷ و در دانشگاه الزهرا آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۶۹ در دانشگاه تهران مشغول تدریس شد. او همچنین در سال ۱۳۶۸ موفق به کسب جایزه نیما یوشیج، موسوم به مرغ آمین بلورین شد. این هنرمند در سال ۱۳۸۲ به‌عنوان عضوِ پیوستهٔ فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزیده شد.

شبکه مستند امشب ساعت 20 با پخش مستند «همزاد عاشقان» یاد دکتر قیصر امین پور را گرامی می دارد، تکرار این مستند هم روز بعد ساعت 11 است.

انتهای پیام/