همکاری دوباره داریوش ارجمند با کارگردان «ستایش»

این روز‌ها یکی از سریال‌های جدید تلویزیون ویژه ایام محرم و صفر در شهرک غزالی جلوی دوربین رفته است تا مخاطب را میان روایت عاشقانه تاریخی‌اش به پیاده‌روی اربعین برساند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ سیدحسین امیرجهانی فیلمنامه «طوبی» را نوشته است که سابقه نگارش «نجلا» را در کارنامه خود دارد، سریالی که اولین بار ماجرای اربعین سرخ را به شبکه سه آورد. او نگارش فیلمنامه سریال‌های پدر، حکایت‌های کمال، بر سر دوراهی، چرخ‌وفلک و پیکسل را در کارنامه کاری خود دارد.

اما کارگردانی این مجموعه تلویزیونی به یک سریال‌ساز کهنه‌کار سپرده شده است. سعید سلطانی یکی از کارگردانان پرکار تلویزیون در دهه ۷۰، ۸۰ و ۹۰ است که بیشتر با سریال‌های «پس از باران» و اثر چند فصلی «ستایش» شناخته می‌شود.

او به‌تازگی این سریال را در شهرک غزالی جلوی دوربین برده است و کنار بازیگران شناخته‌شده، همچون کار‌های گذشته‌اش از هنرمندان مستعدِ جوان هم بهره می‌برد.

نکته قابل توجه همکاری دوباره سعید سلطانی با داریوش ارجمند است که در چند فصل «ستایش» نقش محوری را به‌عهده داشت و پیش از این در سریال «یاور» دیگر اثر این کارگردان نیز حضور داشت. او البته این روز‌ها نقش هانی‌بن عروه را در «نامیرا»‌ی شهریار بحرانی هم بازی می‌کند که احتمالاً در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد.

نقش محوری و یا به‌عبارتی بازیگر اصلی سریال «طوبی» امین زندگانی است، بازیگری که سال گذشته نقش اول سریال «حبیب» را بازی می‌کرد که تولید مشترک ایران و سوریه بود و به‌تازگی نمایش «هفت‌خان اسفندیار» را روی صحنه تئاتر داشت.

نام فریبا متخصص هم در فهرست بازیگران سریال «طوبی» دیده می‌‎شود که از بازیگران پرکار تلویزیون به‌شمار می‌رود که اخیراً سریال‌های «بازپرس» و «محرمانه» را روی آنتن داشت و اغلب در رادیو فعال‌تر است.

بازیگران دیگری هم به‌تناسب فیلمنامه و پلان‌های جدید وارد داستان می‌شوند و این عاشقانه تاریخی را شکل می‌دهند. این روز‌ها گروه فیلمبرداری در شهرک غزالی مشغول تصویربرداری‌اند و احتمالاً این سریال ۴۰ یا ۵۰ قسمتی باشد.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد این سریال بیگ‌پروداکشن ۴۰ سال دوره تاریخی از اوایل دهه ۱۳۵۰ تا ۱۳۹۰ را روایت می‌کند و یک قصه عاشقانه‌ای را در دل این تاریخ روایت می‌کند، میانِ این روایت‌ها البته موضوع خانواده اهمیت بسزایی دارد و بخش پیاده‌روی اربعین آن بخش مهم داستان به‌شمار می‌رود؛ بنابراین قرار است این سریال در کربلا، جنوب کشور و چند منطقه دیگر تصویربرداری شود. این سریال ویژه ایام محرم و صفر خواهد بود.

گفته می‌شود «طوبی» کاری است که با یک نگاه جدید و منطقه‌ای، منحصر به فرد پیش می‌رود تا جایی که نهایتاً یک پروژه بین‌المللی از آب درآید که بتوان آن را به کشور‌های منطقه هم ارائه کرد.

سیدحامد حسینی تهیه‌کننده شناخته‌شده هم در مقام تهیه‌کننده این سریال حضور دارد.

انتهای پیام/