هیئت انتخاب آثار بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر پودس معرفی شدند

هیئت انتخاب آثار بخش صحنه‌ای پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر دانشجویی پودس معرفی شدند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ با حکم امیرحسین شفیعی دبیر پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر دانشجویی پودس فرزین محدث، جواد مولانیا و شیوا مکی‌نیان ارزیابی و انتخاب آثار بخش صحنه‌ای این رویداد هنری را برعهده خواهند داشت.

فرزین محدث متولد ۲۰ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ است. وی عضو گروه تئاتر آرتا و مدرس و مدیر آموزش موسسه هنری آرتاست که تدریس در موسسه آموزش عالی فردوسی مشهد را نیز برعهده دارد.

محدث با حضور در بیش از ۱۵۰ اثر یکی از فعالترین بازیگران حوزه تئاتر در دوره بعد از انقلاب اسلامی است. او بهترین بازیگر سال از شانزدهمین جشن بازیگر خانه تئاتر سال ۱۳۹۷ و بازیگر برگزیده از سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر سال ۱۳۹۶ است.

جواد مولانیا، متولد اسفند ۱۳۵۶، بازیگر، کارگردان، مجری، عکاس و نقاش است. او که بیشتر برای کارگردانی آثار نمایشی براساس اقتباس از نمایشنامه‌های اروپایی شناخته شده تاکنون اجرای برنامه‌هایی چون «خانه فیروزه‌ای»، «پسرای ایرونی» را نیز برعهده داشته است. وی در کارنامه فعالیت‌های هنری خود کارگردانی نمایش‌های «خانه عروسک»، «آمادئوس» و «هوراشیو» را نیز به ثبت رسانده است.

همچنین شیوا مکی‌نیان نیز متولد ۱۳۶۰ است.وی با حضور در جشنواره‌های معتبر تئاتر دنیا از سن ۱۸ سالگی تاکنون توانسته بیشترین تعداد اجراهای خارج از کشور را در میان بازیگران ایرانی به خود اختصاص دهد.

وی علاوه بر دریافت جایزه بهترین بازیگر زن در بیست و ششمین جشنواره تئاتر فجر و بازیگر برگزیده کانون ملی منتقدان تئاتر ایران در سال ۱۳۹۲، جایزه بهترین اثر نمایشی فستیوال تئاتر مونولیت اسپانیا برای نمایش «Me» و جایزه بهترین بازیگر جشنواره تئاتر فجر برای نمایش «اترارنامه» را نیز کسب کرده است.

پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر دانشجویی پودس از ۱۹ تا ۲۲ دی ماه به دبیری امیرحسین شفیعی در سالن‌های معتبر تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/