«هیدن» خون جدیدی را در رگ‌های تئاتر جاری کرد

علیرضا کوشک‌جلالی و سعید اسدی شب گذشته به تماشای نمایش «هیدن» نشستند و گفتند خون جدیدی در رگ‌های تئاتر ایران جاری شد و این نمایش باید در عرصه بین‌المللی نیز حضوری پر رنگ داشته باشد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ علیرضا کوشک‌جلالی کارگردان و نویسنده پیشکسوت تئاتر ایران و آلمان و سعید اسدی کارگردان، نویسنده و پژوهشگر عرصه تئاتر شب گذشته به تماشای نمایش «هیدن»(Hidden) به نویسندگی مشترک ریحانه رضی و کوروش شاهونه و کارگردانی کوروش شاهونه با تهیه‌کنندگی سجاد افشاریان در سالن تئاترهامون نشستند.

علیرضا کوشک‌جلالی در پایان اجرای این نمایش درباره «هیدن» گفت: «خیلی خوشحالم که توانستم «هیدن» را ببینم. اکنون احساس می‌کنم با این کار خون جدیدی در رگ‌های تئاتر ایران جاری شده است که هنرمندانش انقدر پویا و پرانرژی روی صحنه می‌درخشند.»

او ادامه داد: «من در این اثر تعلیق‌های هیچکاک و خشونت تارانتینو را در زیباترین شکل ممکن دیدم.»

کوشک‌جلالی در پایان گفت: «از بازی بازیگران خصوصا ریحانه رضی بسیار لذت بردم و همه تلاشم را می‌کنم که اگر فستیوالی تئاتری در آلمان برگزار شود از گروه «هیدن» دعوت به اجرا کنم.»

همچنین سعید اسدی کارگردان، نویسنده، پژوهشگرعرصه تئاتر و مدرس دانشگاه درباره این اثر نمایشی گفت: «بعد از تماشای نمایش «هیدن» این شب را خوب و دلپذیر در خاطرم ثبت می‌کنم.»

او ادامه داد: «هر رخدادی که روی صحنه دیده می‌شود با یک هارمونی، زیبایی‌شناسی دقیق و فضایی مدرن، تماشاگر را اغنا می‌کند و بعد از تماشا فکر شمارا درگیر می‌کند.»

اسدی گفت: «خیلی خوشحالم که تئاتری را دیدم که کارگردانش پله پله بالا آمده و در حوزه کارگردانی بسیار درخشان عمل کرده است. همچنین بازی بازیگران نمایش بسیار برایم دلپذیر، دوستداشتنی و فوق‌العاده بود. و این تشویق طولانی مدت تماشاگران در پایان نمایش نشان‌دهنده راضی بودن مخاطب از وقتی که برای این نمایش گذاشته، است و مطمئنم مخاطب با تفکر و تامل از سالن خارج می‌شود.»

او در پایان گفت: «آرزو می‌کنم علاوه بر بیشتر شدن اجراهایش در داخل کشور، در عرصه بین‌المللی نیز بدرخشد و دیده شود چون اینگونه آثار خوب باید همیشه روی صحنه باشند.»

«هیدن» از نمایش‌های پرمخاطب و پر فروش تئاتر ایران در سال ۱۴۰۲ به شمار می‌آید که اکنون نزدیک به ۱۵۰ اجرا داشته است.

این اثر نمایشی در سالن تئاتر هامون در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ روی صحنه می‌رود.

حمید رحیمی، ریحانه رضی، عطا عمرانی، آیت بی‌غم، آناهید ادبی، فرناز حسینمردی بازیگران نمایش «هیدن» هستند.

در توضیح این اثر آمده است: «انسان‌های بینایی که حقیقت را کتمان می‌کنند، نابینا هستند!

گفتنی‌است، سالن تئاتر «هامون» با مدیریت هادی حجازی‌فر در خیابان فلسطین واقع شده است که بعد از چهار سال دوباره با نمایش «هیدن» فعالیت خود را آغاز کرده است.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این اثر نمایشی که به ۱۲ اجرای پایانی خود رسیده است، می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

انتهای پیام/