ورود ۱۰۰۰ دستگاه هیوندای النترا به کشور

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به رفع موانع ترخیص خودروهای موجود در گمرک شهید باهنر بندرعباس، گفت: 1000 دستگاه خودروی هیوندای النترا امروز ترخیص می‌شوند.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری الگونیوز، مهدی اسلام پناه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد، صبح یکشنبه 29 مرداد ماه با استقبال رسمی مهدی دوستی استاندار هرمزگان در فرودگاه بین‌المللی شهدای پرواز ۶۵۵ بندرعباس به منظور بازدید از برخی گمرکات استان وارد بندرعباس شد و در اولین برنامه‌ی خود با حضور گلزار شهدای گمنام بندرعباس، ضمن اهدای گل به مزار پاک شهیدان به این شهدای والا مقام ادای احترام کرد.

معاون رئیس جمهور در ادامه راهی بندرشهید باهنر شده و از خودروهای ترخیص‌نشده‌ی این بندرگاه بازدید به عمل آورد. رئیس سازمان ملی استاندارد در حاشیه بازدید از بندر شهید باهنر بندرعباس در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: یک هزار دستگاه خودروی هیوندای النترا، امروز ترخیص خواهد شد و به نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور کمک خواهد کرد.وی با بیان اینکه ترخیص این خودروهای هیوندای  می‌تواند در تنظیم بازار خودرویی کشور، نقش‌آفرینی، کند، گفت: این محموله پیش از این اظهار نشده بود که ما از صاحب کالا درخواست کردیم این کار را انجام دهند و کارشناسان استاندارد نیز در محل حاضر هستند تا تطابق‌های لازم را برای ترخیص انجام دهند. اسلام پناه عنوان‌کرد: هر جا که احساس شود مانعی برای واردات وجود دارد در جهت رفع رجوع و تسهیل امور حضور پیدا خواهیم کرد و شرایط را به نحوی رقم خواهیم زد که گشایش ویژه‌ای ایجاد شود.رئیس سازمان ملی استاندارد، خاطرنشان‌کرد: سیاست دولت این است که با نظارت‌های میدانی و عملیاتی گره‌های موجود در مسائل مختلف را باز کند‌.

انتهای پیام/