وزیر ارشاد بر توجه به هنر در نظام آموزش و پرورش تاکید کرد

نود و هشتمین جلسه شورای هنر امروز (۹ بهمن) با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه درباره دانشگاه هنرهای ایرانی اسلامی استاد محمود فرشچیان گفت: تصمیم بر این شد به جای نظام ترمی و نیم سالی موجود، دوره استاد_ شاگردی شروع شود که این موضوع در دفترچه انتخاب رشته هم قرار گرفته است.

وی در عین حال تصریح کرد: البته باید بررسی کنیم برآوردی از موفقیت یا عدم موفقیت این طرح وجود دارد یا خیر تا درباره تغییر در این شیوه بتوانیم بهترین تصمیم را بگیریم.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی درباره وضعیت آموزش هنر در مدارس گفت: در حوزه آموزش و پرورش نیازمند توجه جدی به مسئله مربوط به هنر هستیم؛ اواخر دوره وزارت آقای یوسف نوری در آموزش و پرورش نیز تفاهم‌نامه‌ای در همین راستا امضا شد‌.

وی افزود: هنر در وزارت آموزش و پرورش سه ساحت مهم دارد؛ آموزش رسمی از ابتدایی تا متوسطه، کانون های فرهنگی و تربیتی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که البته در کنار این سه بخش ظرفیت‌هایی همچون هنرستان هنرهای زیبا و … هم وجود دارد.

اسماعیلی تصریح کرد: دغدغه همه ما ارتقای حوزه آموزش های هنری است، برای تدوین سند جامع هنر در آموزش و پرورش فرصتی باید تعیین شود که دبیر شورای هنر و سایر مسئولان نیز در این راستا باید مساعدت‌های لازم را انجام دهند چرا که ظرفیت های آموزش و پرورش در تحقق اهداف شورای هنر نقش به‌سزایی دارد.

وزیر فرهنگ درباره جشنواره های برگزار شده به مناسبت فجر انقلاب نیز گفت: جشنواره شعر را هم امسال به شکلی ویژه برگزار می‌کنیم و کار بزرگی صورت گرفته است و نمایشگاه مد و لباس نیز برگزار شد.

انتهای پیام/