پردیس افکاری درگذشت

پردیس افکاری بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون به دلیل بیماری عصر امروز درگذشت.

 

به گزارش الگونیوز؛پردیس افکاری، بازیگر، عصر امروز، پنجشنبه ۳ اسفندماه بر اثر بیماری از دنیا رفت. روز گذشته خبری منتشر شد که پردیس افکاری بازیگر قدیمی تئاتر، تلویزیون و سینما به سرطان مبتلا شده است و بخش تاسف برانگیز ماجرا این است که گویا در یک بیمارستان بستری است که امکانات لازم برای درمان چنین بیمارانی را ندارد.
به گزارش عصر ایران؛ الهام پاوه نژاد (بازیگر) با انتشار این خبر نوشت: «دوستان خبرنگار پیگیر وضعیت پردیس افکاری باشیم، امروز متوجه شدم در بیمارستانی دورافتاده درگیر درمان سرطان شده، کمک کنیم شاید نهاد‌های مربوطه کاری انجام دهند.»
پردیس افکاری شاید برای نسل امروز چندان نام و چهره آشنایی نباشد، ولی او کارنامه پر باری در زمینه بازیگری دارد. از ۱۶ سالگی در مدرسهٔ هنرپیشگی آناهیتا زیر نظر مصطفی اسکویی دورهٔ دوسالهٔ بازیگری را گذراند. بعد در تئاتر‌های کارگردانان مشهوری، چون مصطفی اسکویی، مجید جعفری، رکن الدین خسروی، دکتر قطب الدین صادقی و … حضور داشت.
در برنامه‌های تلویزیونی عروسکی معروف دهه ۶۰، چون «هادی و هدی» و «بزبز قندی» به عنوان بازیگردان عروسکی مشغول بوده است.
همزمان با نمایش در سینما هم در فیلم‌های زیادی نقش آفرینی کرد و بیش از ۲۰ فیلم سینمایی در کارنامه‌اش دارد از کارگردانان معروف و شناخته شده گرفته تا جوانانی در آغاز راه که بعدتر خود فیلمساز شدند.
قلاده‌های طلا و گیرنده (۱۳۹۰)، شیرین قناری بود (۱۳۹۰)، شور شیرین (۱۳۸۸)، کیفر (۱۳۸۸)، بانی چاو (۱۳۷۴)، پرواز را به خاطر بسپار (۱۳۷۱)، برخورد (۱۳۷۰)، دخترک کنار مرداب (۱۳۶۸)، گزل (۱۳۶۸) از آثار سینمایی اوست.
بیش از ۱۵ مجموعه تلویزیونی هم در کارنامه دارد و بعضی از آنها، چون فکر پلید، خسته دلان و … پربیننده هم بود.
اتفاق دیگری که افتاد این است افکاری در اواسط دهه ۹۰ به ترکیه رفت و با شبکه جم چند همکاری در زمینه سریال و … داشت که البته معروفترین آن‌ها سریالی بود به اسم شهرفرنگ ساخته مهدی مظلومی که چندان هم دیده نشد. البته بازیگران دیگری هم بودند که همگی بعدتر به کشور برگشتند و اساسا فعالیت در این شبکه را ترک کردند.