چند سینماگر بریتانیایی علیه اسرائیل واکنش متفاوت داشتند

شماری از ستارگان سینمای به پویش «سینما برای غزه» برای تامین مالی کمک به مردم غزه پیوستند.
به گزارش الگونیوز این پویش که در بریتانیا برای جمع‌آوری منابع مالی حمایت پزشکی از فلسطینیان در منطقه غزه ایجاد شده است و شامل یک حراجی آنلاین برای فروش آثار اهدایی از سوی ستاره‌های سینما و تلویزیون است.

«جاناتان گلیزر» فیلمساز انگلیسی که امسال با فیلم «منطقه مورد علاقه» موفق به کسب اسکار بهترین فیلم بین‌المللی شد به همراه چهره‌هایی چون «تیلدا سوئینتون»، «برایان کاکس»، «جاش اوکانر» و… از جمله چهره‌هایی بودند که آثاری را برای فروش در این حراجی آنلاین اهدا کرده‌اند.

«جاناتان گلیزر» در سخنرانی خود پس از کسب جایزه اسکار ۲۰۲۴ در حمایت از مردم فلسطین صحبت کرد و جان باختن انسان‌های بی‌گناه در غزه را محکوم کرد. این کارگردان بریتانیایی ۷ پوستر امضا شده از فیلم «منطقه مورد علاقه» و مجموعه‌ای پوسترها از فیلم قبلی‌اش «زیر پوست» را برای فروش به این حراجی اهدا کرده است.

به گزارش اسکرین، جمع آوری کمک مالی توسط «جولیا جکمن» و «هلن سیمونز» فیلمسازان بریتانیایی و روزنامه‌نگارانی شامل «هانا فلینت»، «لیلا لطیف» و «سوفی مونکس کافمن» سازماندهی شده است.

در بیانیه برگزارکنندگان این مراسم آمده است: «ما معتقدیم هنر و سیاست به‌طور جدایی ناپذیری پیوند خورده‌اند و در گفتار و عمل برای کمک به کسانی که در سرتاسر سرزمین‌های اشغالی فلسطین در معرض وحشت‌های وصف ناپذیری قرار گرفته‌اند، فراخوانده شده‌ایم. “سینما برای غزه” فضایی پرشور و فراگیر برای جمع‌آوری کمک‌های مالی است که با سخاوت مردمی از همه گوشه‌های صنعت فیلم شکل گرفته و تا زمانی که فلسطینی‌ها توسط اسرائیل با مصونیت از مجازات مورد حمله قرار می‌گیرند، بیکار نخواهند ایستاد».