چه تیم هایی به مرحله بعدی انتخابی جام‌جهانی 2026 راه یافت اند؟

تاکنون ۴ تیم به مرحله سوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ در قاره آسیا صعود کردند.

به گزارش گروه ورزشی الگونیوز ،

کد خبر : 2010780 | 07 فروردين 1403 ساعت 20:20 | 58.1K بازدید | 10 دیدگاه

استرالیا، عراق، ازبکستان و ایران در جمع هجده تیم؛

زنده از وضعیت مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ در آسیا

تاکنون ۴ تیم به مرحله سوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ در قاره آسیا صعود کردند.

زنده از وضعیت مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ در آسیا

به گزارش “ورزش سه”، مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ در قاره آسیا، با انجام چهارمین بازی خود دور دوم به مرحله بعدی نزدیک می‌شوند. البته قرار است دو دیدار بعدی در خرداد ماه برگزار بشود اما امشب تکلیف برخی از تیم‌های صعود کننده به دور بعد مشخص خواهد شد.

بولت پرسپولیسگروه A

تیم ملی قطر در مصاف کویت رفته به دنبال تکرار پیروزی خانگی و صعود مقتدرانه به دور بعدی جام جهانی است. اما در این گروه امروز اتفاق مهمی افتاد و پیروزی ۲ بر یک افغانستان مقابل هند، گره در کار دو تیم امیدوار دیگر گروه انداخت.  در جدول گروه A، قطر با  تساوی مقابل کویت هم صعودش قطعی می‌شود و در این شرایط سه تیم دیگر ۴ امتیازی می‌شوند.

افغانستان دو بازی بعدی خود را مقابل قطر و کویت برگزار می‌کند و به مراتب کار سخت‌تری نسبت به هند دارد.

احتمال اصلی: دیدار هند و کویت در پنجمین دیدار گروه A  نقشی تعیین کننده در صعود تیم‌ها به جام ملت‌های آسیا و مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی دارد. اما افغانستان را هم دستکم نگیرید. آنها در خرداد  6 امتیاز دست نخورده دارند.

2004590

بولت پرسپولیسگروه B

سوریه در دیدار امشب فعلا با تک گل عمر خربین از میانمار جلو افتاده است.و پیروزی در این دیدار شاگردان هکتور کوپر را ۷ امتیازی می‌کند تا در رده دوم گروه قرار بگیرند.  دیگر مسابقه این گروه قرار بود میان ژاپن و کره شمالی برگزار شود اما تحت تاثیر مشکلات میزبانی، قرار شد کمیته انضباطی فیفا درباره آن نظر بدهد که احتمالا نتیجه به سود ژاپن خواهد بود.

در جدول گروه B، ژاپن با سه بازی ۹ امتیاز دارد و سوریه در صورت برد در بازی امشب موقعیت خوبی خواهد داشت.

احتمال اصلی: کمیته انضباطی فیفا با توجه به تقویم فشرده بازی‌ها بعید است که دستور به برگزاری دوباره این دیدار دهد و بازی به سود ژاپن سه بر صفر اعلام خواهد شد پس می‌توان صعود سامورایی‌ها را هم از حالا قطعی دانست.

سوریه هم با توجه به اینکه بازی بعدی خود را مقابل کره شمالی برگزار می‌کند می‌تواند در دیدار مستقیم با این تیم صعودش را از صعود راحت کند.

2004588

بولت پرسپولیسگروه C

در دیدار های امروز این گروه، کره جنوبی با نمایشی بهتر از دیدار رفت مقابل تایلند با نتیجه ۳ بر صفر در بانکوک به پیروزی رسید و شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی چین هم با نتیجه ۴ بر ۱ برابر سنگاپور پیروز شدند.

نتایج به دست آمده در این گروه کره جنوبی را با ۱۰ امتیاز صدرنشین کرده و از طرفی چین با ۷ امتیاز و تایلند با ۴ امتیاز همچنان به صعود امیدوار هستند.

احتمال اصلی: کره جنوبی بعید است در بازی مقابل سنگاپور به دردسر بیفتد و  صعودش قطعی است. در خرداد ماه، تایلند با چین جدال خواهد کرد که قطعا نبردی تعیین کننده برای این تیم است. پیروزی ایشی در برابر برانکو به این تیم این شانس را می‌دهد تا برای صعود تلاش کنند و پیروزی چین می‌تواند کار این گروه را یکسره کند.

2004587

بولت پرسپولیسگروه D

عمان در دیداری خارج از خانه با نتیجه دو بر صفر مقابل مالزی پیروز شد و قرقیزستان هم با توجه به پیروزی ۵ بر یک مقابل چین تایپه، ۹ امتیازی شد تا این دو تیم صدرنشین این گروه باشند.

در جدول گروه D، بعد از عمان و قرقیزستان، مالزی با ۶ امتیاز ایستاده و رقیبی سرسخت برای دو تیم ۹ امتیازی این گروه به حساب می‌آمد.

احتمال اصلی: عمان در بازی بعدی به مصاف چین تایپه می‌رود که هنوز از کسب امتیاز ناکام مانده و در نتیجه با پیروزی در بازی دتجم۶ می‌تواند ۱۲ امتیازی شود اما باز هم باید چشم انتظار نتیجه جدال قرقیزستان و مالزی باشد.

پیروزی مالزی باعث می‌شود کار به بازی ششم برسد و جنگ صعود بین سه تیم این گروه ادامه داشته باشد.

2004589

بولت پرسپولیسگروه E

از آغاز به نظر نمی‌رسید که ایران و ازبکستان در این گروه به دردسر بیفتند و در شرایطی کنونی، در میان گروه‌های ۹ گانه، تنها گروهی که تکلیفش به صورت کامل مشخص شده است، همین گروه است.

تیم ملی ایران با کسب پیروزی یک بر صفر در بازی برابر ترکمنستان ۱۰ امتیازی شد و ازبکستان هم با سه گل مقابل هنگ کنگ پیروز شد تا آنها هم ۱۰ امتیازی شوند اما به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به ایران در رده دوم قرار بگیرند.

احتمال اصلی: اصلی ترین مسئله این گروه، بحث صدرنشینی است. موضوعی که می‌تواند شرایط را در بین ۱۸ تیم برتر آسیا متفاوت کند. تیم ملی کشورمان ایران در بازی بعدی خود با هنگ کنگ دیدار می‌کند و ازبکستان میزبان ترکمنستان است اما بازی ششم که در ورزشگاه آزادی بین ایران و ازبکستان برگزار می‌شود، جواب تمامی علامت‌ سوال‌ های باقی مانده را مشخص می‌کند.

2004578

بولت پرسپولیسگروه F

عراق در ادامه پیروزی‌های خودش، موفق شد با نتیجه ۵ بر صفر و درخشش زوج ایمن حسین و زیدان اقبال، فیلیپین را شکست دهد تا با کسب ۱۲ امتیاز در ۴ بازی به عنوان صدرنشین صعودش مسجل شود.

البته شرایط برای ویتنام دیگر تیم این گروه که برای فوتبال آسیا تبدیل به یک تیم نوین شده بود، چندان خوب نیست. آنها برابر اندونزی با نتیجه سه بر صفر شکست خوردند و با این تیم ۴ امتیاز اختلاف دارند. این شرایط باعث می‌شود تا اندونزی به احتمال زیاد در مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی حاضر باشد و ویتنام با حضور تروسیه از دور مسابقات کنار برود.

احتمال اصلی: عراق صعودش قطعی شده و حتی خیالش از صدرنشینی هم راحت است. اندونزی در بازی بعدی خود به مصاف عراق می‌رود و ویتنام مقابل فیلیپین فرصت دارد تا اختلافش را با اندونزی به یک برساند. انتظار می‌رود سرنوشت تیم دوم این گروه بین اندونزی و ویتنام در بازی ششم مشخص شود.

2004579

بولت پرسپولیسگروه G

عربستان مقابل تاجیکستان به تساوی ۱-۱ رسید و از طرفی اردن تا پایان نیمه اول توانسته با سه گل پاکستان را مجازات کند. شاگردان مانچینی به خاطر تساوی مقابل تاجیکستان صعود زود هنگامشان، تا ماه خرداد به تعویق افتاد اما عربستان امشب کمکی ویژه به اردن کرد. اکنون اردن با پیروزی مقابل پاکستان ۷ امتیازی می‌شود و تاجیکستان که تا پیش از بازی‌های سوم و چهارم، در رده دوم ایستاده بود، شانس صعودش کم‌رنگ‌تر شده است.

احتمال اصلی: هیچ چیز میان این سه تیم مشخص نیست. عربستان در بازی بعدی مقابل پاکستان بعید است به دردسر بیفتد اما تاجیکستان و اردن در پایتخت اردن دیدار خواهند کرد؛ این مسابقه می‌تواند مرگ و زندگی این دو تیم را برای ادامه را مشخص کند.

در واقع پیروزی اردن در این بازی، صعود آنها را قطعی می‌کند و تاجیکستان که در کادر فنی خودش با تغییرات زیادی روبرو شده، اگر اردن را شکست دهد، برای بازی با پاکستان خیالش راحت‌تر است.

2004580

بولت پرسپولیسگروه H

امارات در مقابل یمن، در نیمه نخست به پیروزی ۳ بر صفر رسید و این پیروزی صعود آنها را فارغ از نتیجه دیدار بحرین و نپال قطعی می‌کند. در بازی همزمان بحرین هم از سد نپال گذر کرده تا ۹ امتیازی شده باشد.

امارات با ۱۲ امتیاز از صدر نشینی خودش هم خیالش راحت است اما یمن برای صعود کردن به جمع ۱۸ تیم مرحله بعد، شرایط سختی را باید تحمل کند.

در جدول گروه امارات ۱۲ امتیاز دارد و بحرین با ۹ امتیاز از یمن که در ۴ بازی، ۱ برد و ۳ شکست تجربه کرده است پیش‌تاز است.

احتمال اصلی: تقابل یمن و بحرین در بازی پنجم آخرین امید یمن است. حتی تساوی در این بازی صعود بحرین را به عنوان تیم دوم قطعی می‌کند و یمن برای صعود باید بسیار متمرکز بازی کند.

2004584

بولت پرسپولیسگروه I

استرالیا با پیروزی برابر لبنان به ۱۲ امتیازی رسید و حالا صعود شاگردان آرنولد به دور سوم مقدماتی جام جهانی هم مسجل شده است. همچنین فلسطین با توجه به پیروزی مقتدرانه برابر بنگلادش شمار امتیازات خود را به عدد ۷ رساند و با لبنان تیم سوم گروه، ۵ امتیاز اختلاف دارد که می‌تواند صعود آنها را بسیار آسان کند.

2004583

انتهای پیام/