کارگردان فیلم جیغ «۷» از ساخت آن کناره‌گیری کرد

کریستوفر لندون از ساخت سری هفتم فیلم «جیغ» انصراف داد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ کریستوفر لندون دیروز شنبه کناره‌گیری خود را از فیلم بعدی «جیغ» اعلام کرد و نوشت: زمان مناسبی است که اعلام کنم هفته پیش به‌طور رسمی از فیلم «جیغ» خارج شدم. این باعث ناامیدی برخی و خوشحالی برخی دیگر می‌شود. کارگردانی این فیلم یک شغل رویایی بود که تبدیل به کابوس شد، وقت آن شده که راه خودمان را برویم.

وی ادامه داد: چیز دیگری برای افزودن ندارم جز اینکه امیدوارم میراث وس رشد کند و از هیاهوی یک دنیای تقسیم شده بالاتر برود. چیزی که او و کوین خلق کردند چیز شگفت‌انگیزی بود و من مفتخر بودم که کوتاه‌ترین لحظه درخشش آنها شوم.

مجموعه فیلم‌های «جیغ» از زمانی که ملیسا باررا بازیگر قسمت‌های پنجم و ششم، از «جیغ ۷» به دلیل پست‌های رسانه‌های اجتماعی در حمایت از فلسطین و مردم غزه اخراج شد، در آشفتگی فرو رفت. در بحبوحه جنگ اسراییل و حماس، این بازیگر پستی را به اشتراک گذاشت که به اسراییل به خاطر «نسل کشی و پاکسازی قومی» اعتراض کرد و گزیده‌ای از مطالبی درباره تحریف «هولوکاست برای تقویت صنعت تسلیحات اسراییل» را منتشر کرد.

اسپای گلاس، تهیه کننده «جیغ» پس از انتشار این پست‌ها روابط خود را با باررا قطع کرد و گفت که این بازیگر به دلیل حمایت از آرمان فلسطین اخراج نشده بلکه به دلیل یهودستیزی کنار گذاشته شده است. شرکت سازنده هم گفت در برابر یهودستیزی یا تحریک نفرت به هر شکلی، از جمله ارجاعات نادرست به نسل کشی، پاکسازی قومی، تحریف هولوکاست یا هر چیزی که آشکارا وارد مرز به سخنان نفرت پراکنی می شود، تحمل نمی‌کند.

لندون پس از خروج باررا در X نوشت: همه چیز بد است. فریاد نزن. این تصمیم من نبود. اما وی بعداً پست خود را حذف کرد.

پس از اخراج باررا از «جیغ ۷»، اعلام شد که همبازی او، جنا اورتگا هم به دلیل فیلمبرداری فصل ۲ سریال «چهارشنبه» از این فیلم بیرون می‌رود. خروج اورتگا در ظاهر تحت تاثیر اخراج باررا نبود، اما تاریخ تولید فصل دوم «چهارشنبه» هنوز تایید نشده است.

«جیغ» مجموعه ترسناک آمریکایی شامل ۶ فیلم و یک سریال تلویزیونی بیش از ۷۴۰ میلیون دلار در گیشه جهانی فروخته است. این مجموعه فیلم توسط کوین ویلیامسون ساخته شده و وی نویسنده ۲ فیلم نخست و فیلم چهارم است. چهار فیلم اول توسط وس کریون کارگردانی شدند. ارن کروگر فیلم سوم را نوشت.

فیلم‌های اخیر توسط مت بتینلی-اولپین و تایلر گیلت کارگردانی شده‌اند و گای بوسیک و جیمز وندربیلت به عنوان نویسنده و ویلیامسون به عنوان تهیه‌کننده اجرایی حضور دارند. نو کمبل، کورتنی کاکس، دیوید آرکت و راجر ال. جکسون که صداپیشگی قاتلان مختلف شبح‌چهره یا گوست‌فیس را بر عهده دارند، همگی در پنج فیلم اول بازی کرده‌اند و کاکس و جکسون نقش‌های خود را برای فیلم ششم تکرار کرده‌اند. ملیسا باررا، جنا اورتگا، میسون گودینگ و جاسمین ساوی براون در پنجمین فیلم به این فرنچایز پیوستند و همگی برای ششمین فیلم نیز جلوی دوربین رفتند.

تابستان امسال اعلام شده بود کریستوفر لندون که برای ساخت فیلم‌های ماورای‌طبیعی و ترسناک شناخته می‌شود، روی صندلی کارگردانی فیلم هفتم «جیغ» می‌نشیند.

انتهای پیام/