کتاب های روایت فتح تا سال آینده صوتی می شوند

مدیر انتشارات روایت گفت:امیدواریم در آینده نزدیک یا تا پایان سال آینده همه کتاب‌های انتشارات روایت فتح صوت شود و در پلتفرم‌های مختلف پخش شود.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ همزمان با هفته دفاع مقدس از کتاب «اسیر الواتان» اثر رضا رستمی و چند کتاب‌ صوتی شامل کتاب «یادگاران» اثر مرتضی قاضی به گویندگی مهیار ستاری و تینا میرکریمی، کتاب «ماه بالانشین» اثر راضیه تجار به گویندگی مریم همتی، کتاب «لا به لای درختان بلوط» اثر مهدیه عین اللهی به گویندگی تینا میر کریمی، کتاب «به رنگ خاک» اثر افروز مهدیان به گویندگی حسن آزادی و کتاب «دفترچه نیم سوخته» اثر خدیجه مدنی به گویندگی سامان قلیچ خانی در محل بنیاد فرهنگی روایت فتح با حضور مدیران و شخصیت‌های فرهنگی رونمایی شد.

محمدخانی مدیر انتشارات روایت فتح در این مراسم طی سخنانی گفت: روایت فتح در طول 26 سال فعالیت خود 320 اثر تألیف کرده است و این حجم با توجه به درخواست مخاطبان انتشارات برای تولید کتاب صوتی بوده است.

وی افزود: در این راستا 22 اثر روایت فتح سال گذشته به صورت کتاب صوتی منتشر شد. البته سال گذشته فقط کتاب‌های قدیمی که در سال‌های قبل چاپ شده بود تبدیل به کتاب صوتی شد، اما امسال با دو رویکرد تولید کتاب‌های صوتی سال‌های گذشته و سال جاری به فعالیت می‌پردازیم.

مدیر انتشارات روایت فتح اضافه کرد: قصد داریم در هفته بسیج تعداد کتاب صوتی بیشتری رونمایی کنیم و این آثار با هدف همراهی با مخاطب و تأمین سبد فرهنگی خانوار ساخته می‌شود. امیدواریم در آینده نزدیک یا تا پایان سال آینده همه کتاب‌های انتشارات روایت فتح صوتی شود و در پلتفرم‌های مختلف پخش شود.

محمدخانی خاطر نشان کرد: کتاب «اسیر آلواتان» قطعاً اثر کاملی نخواهد بود و در چاپ‌های بعدی به روز رسانی خواهد شد. از مرداد 1401 فراز و فرودهای بسیاری داشتیم. ما امروز کنار هم جمع شدیم که قدر آزادگان سال 59 و 60 را بیشتر بدانیم. این سوژه برای ما که محقق این حوزه بودیم نیز بسیار غریب بود و تلاش می‌کنیم بخشی از این غربت را با تولیداین آثار برطرف کنیم.

وی تاکید کرد: بعد از شرایط سال گذشته و نقش کومله‌ها و دموکرات‌های کردستان، در نظر گرفتیم بهترین زمان توزیع کتاب اواخر شهریور و اوایل مهرماه بود و توانستیم بخش‌های مختلف از جمله ویراستاری و گردآوری را به زمان فعلی برسانیم.

شهدای هشت سال دفاع مقدس الگوهای ویژه‌ای برای نوجوانان و جوانان هستند.

حسن آزادی گوینده کتاب «لا به لای درختان بلوط» در این جلسه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس به اسم یک هفته است اما برای ما و نسل بعد هر روز دفاع مقدس و خاطره است و بنیادهایی مثل روایت فتح نقش تشریح دفاع مقدس برای نسل جدید را دارد که نقش بسیار ارزشمندی است.

وی در خصوص مزیت‌های کتاب صوتی ادامه داد: کتاب صوتی را همه جا می‌توان گوش داد و دسترسی خوبی برای عموم دارد و عمده مخاطب آن طیف دانشجو و دانش آموز است که امیدوارم کتاب‌های صوتی در خصوص دفاع مقدس به صورت رایگان در اختیار جوانان قرار بگیرد.

رزمنده سابق دفاع مقدس اضافه کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس الگوهای ویژه‌ای برای نوجوانان و جوانان هستند که با تولید کتاب صوتی می‌توان این الگوسازی را به نحو بهتری انجام داد زیرا دسترسی آن نسبت به کتاب فیزیکی برای جوانان بهتر و نزدیک‌تر است.

انتهای پیام/