ای کاش این خبر واقعیت نداشت

کودکی که به بیمارستان نرسید

باز هم حرکت دنده عقب حادثه آفرید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری الگونیوز، کودکی  6 ساله ای که دختر بود بر اثر یک تخلف جان خود را از دست داد، حادثه ای بود که امروز دل تهرانی ها را به درد آورد.
حرکت دنده سواری ساینا یک فوتی و دو مصدوم برجای گذاشت.
رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار الگونیوز اعلام کرد:
علیرغم توصیه های مکرر پلیس مبنی بر عدم حرکت با دنده عقب در معابر بزرگراهی باز هم شاهد ارتکاب این تخلف از سوی برخی رانندگان هستیم.
سرهنگ رابعه جوانبخت از برخورد شدید کامیون با یک دستگاه سواری ساینا بدلیل حرکت دنده عقب این سواری در بزرگراه لشگری خبر داد و از فوت سرنشین مونث 6 ساله در این حادثه گفت .
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ، سرهنگ رابعه جوانبخت ضمن ابراز تاسف از بیان این خبر گفت :
درساعت 02:55 بامداد امروز در محدوده بزرگراه شهید لشگری به شرق قبل از پل ایران خودرو یکدستگاه سواری ساینا بعلت حرکت دنده عقب با کامیونتی که در مسیر خود در حال حرکت بوده بشدت برخورد می کند .
وی ادامه داد : متاسفانه در این تصادف سنگین سرنشین ساینا (مونث 6 ساله) در دم فوت و دو نفر دیگر نیز (راننده ایسوزو و مادر دختر بچه) نیز مصدوم که توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل می شوند .
سرهنگ جوانبخت بیان داشت : ظاهرا این دختر به علت سرماخوردگی وتب شدید در حال انتقال به بیمارستان بوده که راننده ساینا از خروجی عبور و در حال دنده عقب برای اصلاح مسیر بوده که این حادثه تلخ روی می دهد .
سرهنگ جوانبخت اذعان داشت : بازهم یکبار دیگر یک حرکت غیر ضروری و دنده عقب راننده ساینا این حادثه را ایجاد کرد . علت و تخلفی که بارها پلیس درباره آن هشدار داده و خواسته بود که اگر رانندگان یک خروجی را رد کردند هیچگاه مبادرت به حرکت دنده عقب ننمایند ولی بازه هم شاهد انجام این اقدام خطرناک از سوی برخی رانندگان هستیم .
رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت : خود رانندگان می بایست از حرکت با دنده عقب در بزرگراهها خودداری نمایند و دوم اینکه مسافران و سرنشینان خودروها به محض دیدن و اطلاع از این تخلف به راننده درباره خطرات ناشی از آن هشدار وتذکرات لازم بدهند تا جان آنها به خطر نیافتد .
وی گفت : بی تفاوتی در مشاهده تخلفات و رفتارهای ناایمن ترافیکی نتیجه ای جز تصادف و بروز حوادث تلخ و ناگوار ندارد و به خود و دیگران آسیب های غیر قابل جبرانی را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/