گلایه تهیه‌کننده «مجنون» از ارتش/ حواشی خواننده بهشت تبهکاران

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر الگونیوز؛  در پنجمین روز چهل و دومین جشنواره فیلم فجر نشست خبری فیلم «آپاراتچی» جعفر خسروشاهی طراح‌صحنه عنوان کرد: من بعد از دو دهه و اندی کار کردن در سینما، فیلم اولی نیستم‌. درست است که کارگردان، فیلم اولی است؛ اما عوامل دیگر فیلم اولی نیستند. بنده خلاف نظر […]

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر الگونیوز؛  در پنجمین روز چهل و دومین جشنواره فیلم فجر نشست خبری فیلم «آپاراتچی» جعفر خسروشاهی طراح‌صحنه عنوان کرد: من بعد از دو دهه و اندی کار کردن در سینما، فیلم اولی نیستم‌. درست است که کارگردان، فیلم اولی است؛ اما عوامل دیگر فیلم اولی نیستند. بنده خلاف نظر عده‌ای معتقد هستم که فیلم‌های که برای جشنواره انتخاب می‌شوند، خوب نیستند.

این طراح صحنه تاکید کرد: می‌توانم درباره تک‌تک پلان‌‌ها صحبت کنم و باید بگویم که «آپاراتچی» به شدت سخت، اما شیرین بود.

انتقاد از نحوه انتخاب فیلم های بخش سودای سیمرغ

سپس محمدشاهی ضمن انتقاد از هیات انتخاب جشنواره گفت: این فیلم‌هایی که برای جشنواره انتخاب کردید براساس چه مبنایی است؟ اگر این‌ها فیلم‌های خوب سینمای ایران بودند پس فیلم‌های بدتان چه بودند؟ می‌خواهید از الان بگویم جایزه سیمرغ طراحی صحنه امسال برای چه کسی و چه فیلمی است؟‌

میان ارگان‌های دولتی جزیره‌وار عمل می‌شود

در ادامه فیلم «مجنون» به به تهیه کنندگی عباس نادران و کارگردانی مهدی شامحمدی با حضور دختر و خواهر شهید زین الدین به نمایش درآمد.

در نشست خبری عباس نادران تهیه کننده فیلم «مجنون» ضمن انتقاد از عدم همکاری ارتش با عوامل این فیلم گفت: من از همه کسانی که نمی‌خواستند این فیلم ساخته شود، تشکر می‌کنم. عملیات خیبر یکی از مهم‌ترین عملیات‌های جنگی است و ما برای این فیلم برای دریافت ۲ هلیکوپتر ۴ ماه تلاش کردیم.

«مجنون» یادگار حاج قاسم است

نادران در خصوص شکل گیری این پروژه نیز گفت: این فیلم یادگار یک عزیز بزرگوار است که اکنون میان ما نیست و باعث و بانی اصلی ساخته شدن مجنون شهید قاسم سلیمانی هستند. مادر شهید زین الدین در دیدار با شهید حاج قاسم سلیمانی گلایه از نبود فیلمی با موضوع این شهید بزرگوار کرده بود. همین امر با پیگیری حاج قاسم همراه شد و در نهایت به «مجنون» تبدیل شد.

وی ادامه داد: در فیلم‌های جنگی در میان ارگان‌های دولتی جزیره‌وار عمل می‌شود، انگار شهید ما و شهید آن‌ها دارد. این فیلم یادگار یک عزیز بزرگوار است که اکنون میان ما نیست و باعث و بانی اصلی ساخته شدن مجنون شهید قاسم سلیمانی هستند.

خواننده زن در بهشت تبهکاران

مجید جعفری جوزانی در نشست خبری فیلم «بهشت تبهکاران» با گلایه از نسخه فیلمی که پخش شد، گفت: مسعود جعفری‌جوزانی تصریح کرد: نشان دادن فیلم خام و ناقص، کار بسیار خطایی است و چیزی نیست که بتوانیم توجهیش کنیم.

این فیلم با حواشی دیگری نیز همراه بود. مجید انتظامی آهنگساز فیلم «بهشت تبهکاران» در فتوکال خانه جشنواره حضور پیدا کرد سپس به تماشای این فیلم نشست، اما در نشست خبری حضور پیدا نکرد.

دیگر نکته این فیلم تیتراژ پایانی با صدای هاله سیفی زاده بود.

انتهای پیام/