از 7 آذر ماه تاکنون در پایتخت

16 هزار پوشش پلاک موتورسیکلت رفع اثر شده است

از ابتدای سال تاکنون 126 هزار موتورسیکلت در بحث تخلفات پلاک اعمال قانون شده اند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری الگونیوز، فرمانده یگان عملیات پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار الگونیوز اعلام کرد:
پلیس راهور برابر ماده 20 قانون رسیدگی به تخلفات ، با تخلف موتورسیکلت سواران برخورد می کند.
سرهنگ حمید طریقت گفت : تخلفاتی چون تردد در خطوط ویژه ، عدم استفاده از کلاه ایمنی ، تردد خلاف جهت و عبور از چراغ قرمز تخلافاتی بسیار خطرناک هستند که می تواند جان موتورسواران را به خطر بیاندازند.
وی افزود : یکی دیگر از انواع تخلفات، تخلفات پلاک می باشد که فراوانی زیادی نیز دارد و بیشتر به ناخوانا بودن پلاک ، پوشش پلاک و مخدوشی پلاک می باشد که موتروسواران به جهت تخلفاتی که قصد انجام آنرا دارند این کار را انجام می دهند.
فرمانده یگان عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت : مطابق ماده 20 قانون رسیدگی به تخلفات ، پلیس راهور تهران بزرگ با تخلفات موتروسواران برخورد قانونی لازم را انجام می دهد.
سرهنگ حمید طریقت افزود : در همین راستا و از 7 آذر ماه تاکنون طرح رفع اثر پوشش پلاک در سطح شهر تهران با تدابیر رییس پلیس راهور تهران بزرگ شروع شده و بازخورد بسیار خوبی را نیز شاهد بوده ایم .
وی گفت : وقتی همکاران بنده به کمک تیم های پلیس پیشگیری و آگاهی وشهرداری تهران که طرح این رفع اثر را انجام می دادند ، خیلی از کسبه و شهروندانی که این اقدام پلیس را مشاهده می کردند خوشحال بودند و استقبال داشتند .
وی گفت : از تاریخ اجرای طرح از 7 آذر تاکنون 16 هزار پلاک موتور سیکلت در محل رفع اثر پلاک گردیده و پلاک آنان خوانا و برای پلیس خوانا شده است .
سرهنگ طریقت گفت : از ابتدای سال جاری نیز بیش از 126 هزار موتورسیکلت که اقدام به پوشش پلاک کرده بودند اعمال قانون شده اند .
فرمانده یگان عملیات پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت : این طرح در مناطق مرکزی بویژه در منطقه 12 اجرا شد که ابتدا با رویکرد آموزشی بود و حتی جریمه و اعمال قانون هم در وحله اول نداشتیم و در نهایت مدام این طرح انجام شد و الان هم رفع اثر صورت می گیرد و هم اعمال قانون را در این طرح که هم اکنون نیز در حال اجراست داریم.

انتهای پیام/

#پلیس_راهور_تهران_بزرگ
#خدمت_به_مردم