محمد خزاعی در افتتاحیه پردیس سینمایی مرداس: سینما محل عرضه فرهنگ‌ها آیین‌ها و تمدن‌هاست

محمد خزاعی در مراسم افتتاحیه پردیس سینمایی مرداس گفت: سینما محل عرضه فرهنگ‌ها، آیین‌ها و تمدن‌هاست که امروز بیش از گذشته توسعه آن ضروری است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر الگونیوز؛ محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی کشور در مراسم افتتاحیه پردیس مدرن سینمایی مرداس، در جمع سینماگران، مدیران فرهنگی و اصحاب رسانه اظهار کرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی صورت گرفته امروز در نقاط مختلف کشور شاهد بهره‌وری و نتیجه‌گیری برنامه‌ها و افتتاح سالن‌های سینما هستیم.

وی با استقبال از افتتاح این پردیس سینمایی در منطقه 12 تهران ادامه داد: بدون شک، توسعه فضاهای فرهنگی در پردیس‌ها و مال‌های تجاری باعث توسعه اقتصادی خواهد شد.

خزاعی با اشاره به سفرهای استانی و بازدیدهای میدانی در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف عنوان کرد: خیلی از مال‌های بزرگ کشور در شهرستان‌ها با طراحی فضاهای فرهنگی و سینمایی رشد و رونق اقتصادی داشته‌اند و در این مجموعه هم، مطمئن باشید سالن‌های سینمایی در دراز مدت باعث رونق آن می‌شوند.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به لزوم احترام به نگاه فرهنگی در بخش‌های خصوصی تصریح کرد: امیدوارم در سازمان سینمایی بر اساس تبصره ۱۸ و بودجه محدودی که داریم، به کسانی که فضای فرهنگی را رونق می‌دهند، کمک کنیم.

وی ادامه داد: از اقدامات مهمی که در حوزه زیرساخت در دولت سیزدهم محقق شده شتاب‌دهی به روند توسعه زیرساخت و سینماسازی بوده بطوری‌که تعداد سالن‌های سینما از 570 سالن از ابتدای این دولت امروز به بیش از 790 سالن رسیده است.

به گفته وی، 220 سالن در دولت سیزدهم و طی دو سال اخیر به ظرفیت سینماهای کشور اضافه شده است.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به مصوبات جلسه اخیر شورای عالی سینما عنوان کرد: به تمام استان‌ها و شهرستان‌های بالای 100 هزار نفر جمعیت فاقد سینما از محل منابع سفرهای استانی رئیس جمهور تسهیلات ویژه برای ساخت سالن اختصاص می‌یابد و امیدواریم با این مصوبه در طی دو سال آینده تعداد سینماهای کشور به 1000 سالن برسد.

وی ادامه داد: خیلی‌ها نقد دارند که این شیوه نمایش و ساخت سالن سینما رو به افول است و باید روی موضوعات دیگر سرمایه‌گذاری کرد، اما باید بگویم نه تنها سالن‌سازی پایان نیافته بلکه در تمام کشورهای توسعه یافته، سالن‌های سینما در حال رشد هستند.کارکرد سالن‌های سینما استمرار خواهد داشت و در بسیاری از کشورهای منطقه و کشورهای توسعه یافته همانند چین و روسیه سالن‌سازی به شدت در حال افزایش است.

به گفته وی سینما محل عرضه فرهنگ‌ها، آیین‌ها و تمدن‌هاست که امروز بیش از گذشته توسعه آن ضروری است.

رئیس سازمان سینمایی با تاکید بر این نکته که رونق سینما و سالن‌سازی در کاهش آسیب‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بسیار موثر است اظهار داشت: سینما و تصویر را معجزه قرن می نامند، امروز ما درصدد توسعه هستیم و معتقدیم عدالت فرهنگی محقق با توزیع امکانات برابر و مساوی در سطح کشور محقق می‌شود.

وی ادامه داد: امروز من به همان نسبت که مسئول سینمای پایتخت هستم باید جوابگوی مردم در سراوان، دهدشت، تربت جام و غیره باشم.

انتهای پیام/